Başhekimlik görevine atanan Savcı, Bismil halkına hizmete devam edeceklerini belirterek Bismil Medya’ya şunları söyledi:
“Değerli Bismilli hemşehrilerimiz, Bismil Devlet Hastanesi olarak ilkemiz; hastalarımıza güler yüzle yaklaşmak, modern tıbbi teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayarak hizmet sunmak, halkımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmektir.
Bütün bu sağlık hizmetlerini sunarkan insan haklarına saygılı olmak, hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde karşılamak hedefimizdir.

Bismil Devlet Hastanesi’nin yeni Başhekimi olarak hastanemizden hizmet alan tüm hastalarımıza şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmenizi temenni ediyorum.”

BAŞHEKİM UZMAN DR. ABDURRAHİM SAVCI’NIN ÖZ GEÇMİŞİ
1976 yılının sonbaharında Diyarbakır’da dünyaya gelen Savcı, ilk ve orta öğrenimini Batman’da tamamladı.

Başarılı bir ilk ve orta okul yılları sonrasında Diyarbakır Fen Lisesi’ni kazanan Savcı, 1994 yılında Uludağ (Bursa) Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2000 yılında mezun olan savcı 2001-2005 yılları arasında Dahiliye Uzmanı olarak Dicle Üniversite Hastanesi'nde görev yaptı.

2005-2006 yılları arasında Batman/Kozluk Devlet Hastanesi’nde İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı olarak çalıştı.
2006-2015 yılları arasında farklı hastanelerde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Savcı, 2015 yılından itibaren Bismil Devlet Hastanesi’nde Hemodiyaliz Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak çalışmaktaydı.

Abdurrahim SAVCI, 17 Temmuz 2019 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı oluruyla Bismil Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atandı.

DİŞİNİZE ÖNEM VERİN !!! DİŞİNİZE ÖNEM VERİN !!!

BİSMİL MEDYA olarak yeni başhekimimize “Hayırlı Olsun” dileklerimizi iletiyoruz.