Bismil Belediyesi, 7 Kasım 2023 tarihinde aldığı karar ile Aralık Mahallesi’nin Kooperatif bölgesinde, Kooperatif Mahallesi adı ile yeni bir mahalle kurdu. Karar, belediye meclisi adına alındı ve sonrasında Diyarbakır Valiliği’nin 1 Aralık 2023 tarih ve 87314 sayılı oluru ile resmileşti.

BELEDİYE YETKİLİLERİ: OLAY FARKLI YÖNLERE ÇEKİLİYOR

Kooperatif Mahallesi'nin mahalle statüsü olması sonrası yerel ve ulusal haber sitelerinde konunun farklı yönlere çekilmek istenmesi üzerine Bismil belediye yetkilileri açıklama yaptı.

Kooperatif Mahallesi’nde nüfusun 4 bin 500’e çıktığını belirten yetkililer, bölgenin mahalle statüsüne alınması ile ilgili şunları söyledi: “Kooperatif Mahallesi gelişen bir mahalle, su, kanalizasyon, okulla ilgili ihtiyaçları var. Yeşil alan kuşaklarının oluşturulması lazım. Doğalgaz hatlarının çekilmesi, elektrik hatlarının yenilenmesi lazım. Bunlar nasıl olur? Burası kırsal mahalle. Büyüyen bir mahallenin var olan ihtiyaçlarını giderebilmek için tedbir alınıyor. Maksat bu. Bütün alt yapı ve üst yapı yatırımları ile beraber bu mahalleye hizmet verilecek. Mahalle bazlı bir uygulama. Bu memlekette farklı bir durum olabilir mi? Herkes iç içe yaşıyor. Orası tamamen hizmet taleplerinin karşılanması için mahalle statüsüne alındı.”

VEFATININ 23.YILINDA MUZAFFER ARSLAN VEFATININ 23.YILINDA MUZAFFER ARSLAN

Editör: Haber Merkezi