ATİH CAMİİ'SİNİN YENİLENMEYE İHTİYACI VARDI

Bismil Medya sitemize gelen "Ne gerek vardı yeni camii yapılmasına ?" tarzı soruları cevaplandıran hocamız özellikle caminin çok nemli olduğunu yaşlılalr, kalp hastası ve romatizmal hastalığı olanlar için ciddi sorun teşkil ettiğinden bahsetti. Konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Camimiz çok nemliydi. Hastalarımız ve yaşlılarımız için olumsuz bir durumdu bu. Bu noktada çok da fazla bir şey yapamıyorduk. Bu yüzden caminin yenilenmesine ihtiyaç vardı.

ERKEK VE KIZLAR İÇİN KUR'AN KURSLARI OLACAK

Yeni camimizin alt katında 4-8 yaş arası kız ve erkek öğrenciler için Kur'an kurslarımız olacak. Özellikle açıköğretim sınavları veya farklı sınavlar için ilçemize gelen misafirlerimiz çok sıkıntı çekiyordu. Onların mağdur olmaması için bir misafirhanemiz olacak. Yine alt katta küçük bir mescit olacak. Toplamda alt katın genişliği 24, uzunluğu ise 26 metrekare olacak şekilde inşaa edilecek. Camimiz bittiğinde belki de gerek Kur'an kurslarının olması ve gerekse birçok ihtiyacı karşılaması yönünden Bismil'de ilk olacak.

FATİH CAMİNİN YAPIMINI "ARSLAN AİLESİ" ÜSTLENDİ

Bismil'de merhum Muzaffer ARSLAN'ın yapımını üstlendiği Hacı Şeyhmuz Arslan camisinin haricinde birçok eğitim kurumu ve camininin arsa tahsisinde "Arslan Ailesi"nin hibesi ve katkısı bulunuyor. Örneğin, Mehmetçik İlköğretim Okulu, Kurtuluş İlköğretim Okulu, Öğretmenevi, Vahdet Camisi, Hazreti Ömer Camisi, Askerlik Şubesi gibi birçok hayır ve eğitim kurumunun arsasını "Arslan Ailesi" üstlenmiş. Bu noktada Fatih Camisinin yapımının tamamını Merhum Aziz ARSLAN'ın hanımı Hacı Mevlide ARSLAN üstlendi. Vekaleti ise akrabası Yavuz ARSLAN üstlenmiştir.

BİSMİL'DE SEL VE SU BASKINI UYARISI BİSMİL'DE SEL VE SU BASKINI UYARISI

Bismil Medya olarak yeni camimizin tüm Bismil halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Ayrıca gerek kaymakam bey ve gerekse müftü beyden yaptığı hayır ve hasenatlardan dolayı "Arslan Ailesi"ne bir plaket verilmesini istiyoruz. Umarız bu gibi hayırlar diğer zenginlerimize de örnek olur.