SALDIRGAN 25-30 YAŞLARINDA !!!

Saldırı sonrası olay yerine gelen polisler, parti binasında inceleme yaptı. Görgü tanıklarının anlatımları doğrultusunda 25-30 yaşlarında olduğu belirlenen saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

BİSMİL'DE SEL VE SU BASKINI UYARISI BİSMİL'DE SEL VE SU BASKINI UYARISI

SALDIRIDA YARALANAN BULUNMUYOR

Saldırının yaşandığı saatte parti binasında kimsenin bulunmaması nedeniyle saldırıda can kaybı olmazken, küçük çaplı maddi hasar oluştu.

BİSMİL HDP İLÇE BAŞKANI: BİNAMIZDA 10 ADET KURŞUN BULUNDU

Bismil Medya'ya açıklamada bulunan ilçe başkanı Refai BARAN:

"Gece geç saatlerde gerçekleşen olayda silah seslerinin duyulması üzerine dışarı çıkan vatandaşlar hemen emniyet güçlerini arıyor. Olaydan hemen sonra olay yerine gelen polisler, binada tahkikat yaptılar. İlçe binasına yakın kameralardan saldırgan görülmüş ve bizler olayın aydınlatılmasını bekliyoruz. Olayın hemen ardından Silvan'dan döndüm ve olayı Bismil Emniyet Müdürlüğüne anlattım. Olay yeri ekipleri inceleme sonucu eş başkanlık odası, bilgi işlem odası ve mescide isabet eden 10 adet kurşun olduğunu söylediler ve parçaları toplayıp gittiler. Ben de ifade verip suç duyurusunda bulundum. Olayın aydınlatılıp zanlının bulunmasını istiyoruz. Yarın ilçe başkanlığımızda basın açıklamamız olacak." dedi.

Saldırıya tepki gösteren parti yöneticileri olayla ilgili suç duyurusunda bulunacak.