” Okumanın Yaşı Yoktur” projesi kapsamında başlatılan okuma yazma seferberliği İlçe Kaymakamlığı bünyesindeki Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlükleri alan taramasına başladı. Merkez ve kırsal mahallelerde devam eden alan taramasında okuryazar olmayan kesimlere ulaşıp 2 ay sürecek kurslarla eğitime büyük katkı sağlanması planlanıyor.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE "LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI" UNUTULMADI !!! BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE "LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASI" UNUTULMADI !!!

 

Tüm Muhtarlara Bilgi Verildi

Okuma yazma seferberliği çerçevesinde Kaymakamlık tarafından tüm muhtarlara ve köydeki okul müdürlerine gerekli bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Aynı zamanda İlçe Müftülüğü tarafından Cuma namazında tüm camilerde okuma yazma seferberliği ile ilgili duyuru yapılmıştır.

Başlatılan okuma yazma seferberliğinde alan tarama ve başvuruların 19 Şubat’a kadar devam edeceğini belirten yetkililer, okuma yazma öğrenmek isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne veya ikamet ettiği yere en yakın okula başvuruda bulunabileceğini öğrenildi. Son başvuru tarihinin 5 Mart olacağı bu seferberlikte kursların yaklaşık olarak 2 ay sürmesi bekleniyor.