BELEDİYE, ÖLEN ŞAHSIN ÖZEL BİLGİLERİNİ İFŞA ETTİ !!!

Bugün yerel bir gazetede çıkan ve belediye önünde kendisini yakan vatandaşımız hakkındaki üzüntü verici olayla ilgili aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.

8 Mayıs 2019 tarihinde saat 09.00 saatlerinde Eyüb DAL ismindeki vatandaş Şahinbey belediyemize gelerek, sabıka kaydının silinmesi ve iş konusunda yardımcı olunmasını istemiştir. Söz konusu eylemde bulunan vatandaşımızın 11 yıl cezaevinde kaldığı, 26 ay zorunlu kamu hizmetinde çalıştığı ve sabıka kaydı bulunduğuna rastlanmış olup asıl sorunun ise iş bulma kaygısından ziyade sabıka kayıtlarının silinmesi olduğu tespit edilmiştir.

VATANDAŞ ANINDA SÖNDÜRÜLDÜ !!!

Basın açıklamasının devamında ise kendini yakan kişi için "vatandaşımız söndürüldü" ifadesini kullanan belediye şöyle devam etti:

Her gün belediyemize iş başvuruları yapılmakta olup vatandaşlarımız bu konuda yetkili olan İŞKUR’a yönlendirmektedir. Aynı gün saat 12.30 sularında aynı vatandaş Belediye bahçesinde üzerine yanıcı madde dökmek suretiyle kendisini yakmış ve duruma özel güvenlikler anında müdahale ederek, birkaç saniye içerisinde vatandaşımızı söndürmüştür.

Olay yerine hemen ambulans çağırmak suretiyle vatandaşımızın hastaneye sevki sağlanmış, ancak maalesef birkaç gün sonra vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

AİLENİN MAL VARLIĞI, NE VAR NE YOK AÇIKLANMIŞ !!! PEKİ BU NE KADAR AHLAKİ ?

Belediye açıklamanın devamında büyük bir skandala imza atarak ailenin aslında zengin olduğunu, evlerinin, zeytinliklerinin, kiracılarının, emekli maaşlarının olduğunu dolayısıyla bu adamın kendini keyfi olarak yaktığını ima etmeye çalışıyor. Peki ailenin izni olmadan, aile burada doğrudan zan altında bırakılmaya çalışılmıştır !!!

Açıklamamın devamında şöyle diyor belediye:

"Sosyal yardım ekiplerimiz vatandaşımızın ailesini hem taziye ziyareti hem de sosyal inceleme amaçlı ziyaret etmiş olup, yapılan inceleme neticesinde merhum Eyub Dal’ın evli olup çocuğunun olmadığı, anne babasının sağ olduğu, anne babasının üzerine kayıtlı üç katlı evi olduğu, evlerinin üst katında kendilerinin, orta katında kiracılarının ikamet ettiği, giriş kattaki 2 dükkanda da kiracılarının olduğu, babasının 2000 ? emekli maaşı olup ayrıca üzerine kayıtlı 4 dönüm zeytin tarlalarının bulunduğu anlaşılmıştır.

Belediyemiz hakkında ulusal ve yerel basında çıkan ve vatandaşımızın hayatını kaybetmesine konu eylemin belediyemiz tarafından verilen vaatlerin gerçekleştirilmemesi nedeniyle meydana geldiği şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu belirtir, kamuoyuna saygıyla duyururuz."