BİSMİL 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİNDE "MEVLİD-İ NEBİ" PROGRAMI

Bismil 15 Temmuz Anadolu Lisesinde "Mevlid-i Nebi" programı düzenlendi. Büyük bir coşku ve katılımla yapılan programda şiirler ve ilahiler eşliğinde duygulu anlar yaşandı.

BİSMİL 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİNDE
BİSMİL 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİNDE Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Diyanet İşleri Başkanlığı “Kutlu Doğum Haftası Yönetmeliğinde” değişiklik yaptı. Yapılan değişiklikle “Kutlu Doğum” ifadesinin yerini “Mevlid-i Nebi” alırken Hz.Muhammed’in doğduğu günü içine alan hafta Miladi Takvime göre değil, Hicri Takvime göre Mevlid Kandili haftasında kutlanması kararı gereği Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesinde Mevlid-i Nebi programı düzenlendi. 

OKUL MÜDÜRÜ ÇELİK: HZ. MUHAMMED, İNSANLIĞI KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARDI

Programda   bir konuşma yapan Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Abdulvahap ÇELİK, “İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak üzere Rabbimizin gönderdiği yüce Peygamberimizin doğumunun sene-i devriyesinin heyecanı artık bütün dünyayı kaplamaya başladı. Biz de o heyecanı birlikte yaşamak için bu yılın Mevlid-i Nebi etkinliklerini bugün başlatmaya karar verdik” dedi.

Hz Peygamber’in Kur’an-ı Kerim’de bir şahit, bir müjdeci, bir uyarıcı olarak gönderildiğine işaret eden ÇELİK, “Hz Peygamber şahitliğini, müjdeciliğini, uyarıcılığını, davetini ve tebliğini yaptı. Vazifesini yerine getirdi ve Rabbine yürüdü. Şimdi bu vazife alimlerin üzerinde, bizim üzerimizde. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!