BİSMİL'E YENİ TAZİYE EVİ

Bismil Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Aşağıoba Mahallesinde taziye evi açıldı. Açılışa mahalle sakinleri de katıldı.

BİSMİL'E YENİ TAZİYE EVİ
BİSMİL'E YENİ TAZİYE EVİ Admin

Bismil Belediyesi taziye evi olmayan Aşağıoba Mahallesi Mahallesine taziye evi açılışı yaptı. Taziye evinin açılışında ise kurdela kesildi. Taziye evi açılıış törenine Bismil ilçe müftüsü ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

KAYMAKAM GÜLENÇ: "YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK."

Taziye ve başsağlığının hem dinimizde hem de geleneğimizde önemli bir yeri olduğunu dile getiren Başkan Gülenç, “Takdir edersiniz ki vatandaşlarımız kışın soğukta, yağmurda çamurda; yazın ise daha başka sorunlarla taziyelerde sıkıntılar yaşanıyordu. Vatandaşlarımızın kullanımına sunduğumuz bu mekanlar, bu sıkıntıları giderdi. Kültürümüzde taziye önemli bir gelenek. Acılar paylaştıkça azalır. Taziye Evlerimiz acılarımızı paylaştığımız buluşma noktalarımız.  Hedefimiz taziyeevi olmayan mahalle bırakmamaktır. Açılışı yaptığımız bu taziye evimiz Aşağıoba mahallemize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Taziye evi’nin önemli bir eksikliği giderdiğini belirten Mahalle Sakinleri ise Başkan Gülenç’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!