BİSMİLLİ ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR

Bismil Belediyesi ile Bismil Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa olarak düzenlediği etkinliklerde ilkokul öğrencileri animasyon filmi için Diyarbakır'a götürüldü. Hem Diyarbakır'ı görüp hem de animasyon filmi izlemenin mutluluğu ile evlerine dönen çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.

BİSMİLLİ ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR
BİSMİLLİ ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR

Bismil Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikte, öğrencilere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Animasyon filmi izlettirildi.

ÖĞRENCİLER DİYARBAKIR'I DA GÖRMÜŞ OLDU

Film bitiminde öğrenci ve öğretmenlere sandviç, meyve suyu ve su dağıtıldı. Yemek sonrasında öğrenciler Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’ne götürülüp, öğrencilere görevli rehberler eşliğinde tarihi eserler ve tarihi zenginliklerimiz tanıtıldı. Yapılan etkinlikten memnun kalan öğrenciler tekrar okullarına geri bırakıldı. Öğrencilerin sosyalleşmesi açısından önemli olan bu etkinliklerle çocuklarımız unutamayacakları bir gün yaşadılar.

ÖĞRENCİLER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER

                Öğrenciler Belediye Başkanımız Sayın Turgay GÜLENÇ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın  AK’a teşekkür ettiler. Eğitimde yeni bir dönem açarak; yapılacak çeşitli etkinliklerle öğrencilerin dünyaya bakış açılarının değiştirilmesi ve öğrencilerin vizyonlarının genişletilmesi amaçlanmaktadır. Daha önce  sinemaya ve müzeye gitmemiş olan çocuklarımız bu etkinlikler sayesinde sinema ve müzeyi de görmüş olup, kültürel birikimlerinin zenginleştiği vurguladılar. Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın AK’tan bundan sonraki zaman dilimlerinde de bu tür etkinliklerin sürekli hale getirilmesi talebinde bulundular. Öğrencilerimizin hem kaynaşması hem de kaliteli zaman geçirmeleri için kültürel etkinliklere de ihtiyaç olduğunu belirten AK, bunun üzerine hemen çalışmalara başladıklarını ve bundan sonra  da bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!