BİSMİL BELEDİYESİ EVLENDİRİYOR !!!

Bismil Belediyesi belki de şimdiye kadar yapılmayan bir şeyi yaparak "Toplu Nikah Şöleni" adı altında 30 çiftin nikah ahdini gerçekleştirdi.

BİSMİL BELEDİYESİ EVLENDİRİYOR !!!
BİSMİL BELEDİYESİ EVLENDİRİYOR !!!
Bu içerik 1475 kez okundu.

Özel bir düğün salonunda gerçekleşen düğün törenine 30 çift ve çiftlerin ailelerinin yanı sıra Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hasan Karaşeyho ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tüm masrafların belediye tarafından karşılandığı törende nikah ahdi gerçekleşen çiftlere Başkan Gülenç, Kuranı kerim, ilmihal, Türk Bayrağı ve altın hediye etti.

Gülenç" Vatandaşların Doğumundan Ölümüne Kadar Yanlarındayız"

Başkan Gülenç, Bismil'de göreve başladıkları günden bu yana vatandaşlarla bir arada bulunmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Gülenç, vatandaşların doğumundan ölümüne kadar her konuda yanlarında olduklarını dile getirerek, bu törenin de bu düşüncelerinin bir parçası olduğunu aktardı.

İlçede toplu sünnet şöleni de yaptıklarını hatırlatan Gülenç, "30 çiftimiz de resmi nikah ile evliliğe adım atılar. Bu çiftlerin arasında ilk defa evlenenlerin yanı sıra dini nikahla yaşayanlar da vardı. Resmi nikahı özelikle kadın haklarını korumak adına önemli görüyoruz. Resmi nikah çok önemli bir konu. Özellikle kadınların hukuki haklarını korumaları için önemli." ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM İLE KONUŞTU HAYATI DEĞİŞTİ

İlk eşi vefat eden ve yalnız kalan Yusuf Akbulut (47), Başkan Gülenç ile konuşmadan önce işsiz olduğunu belirterek, “Kaymakam beyden Allah razı olsun. Bismil’e babadır. Bismil tarihinde ilk defa böyle bir Belediye Başkanına denk geldi. Esi belediyeler pek o kadar hizmetkar değildi ama kaymakamımız babacandır. İnsanların dertlerini dinliyor, halk toplantısı yapıyor. Garibanın sesini dinliyor, onlara iş veriyor. Allah’ın sayesinde, onun sayesinde yuva sahibi oldum. Çünkü ben işsizdim, kimse iş vermiyordu. Halk toplantısına katıldım. Kaymakamımızla konuştum. Eşimin rahmete gittiğini, evde yalnız olduğumu söyledim. Bana bakanım yok dedim. Bana bir iş verin ben de yuva kurayım dedim. ‘Gelin adayın var mı’ dedi. Ben de ‘beni işe alırsanız aday çok’ dedim. ‘Ama almazsan hiçbir adayım yok’ dedim. Allah razı olsun bizi işe de aldı. Kim vesile olduysa Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

HALAYLAR ÇEKİLDİ

Nikah ahdi gerçekleşen çiftler ve törene katılanlar çalınan müzik eşliğinde doyasıya halay çekip bu en mutlu günlerinde yanlarında olan Belediye Başkanı Gülenç, Yarbay Karaşeyho, İlçe Emniyet Müdürü Öztürk'e çok teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!