BİSMİL'DE "SINIFTA BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN" HABERİNİN İÇ YÜZÜ

Bir anda Türkiye'nin gündemine oturan ve birçok kesim tarafından eleştiri konusu olan olay Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde gerçekleşti. Toplukonut mevkiinde bir okulda ücretli sınıf öğretmenliği yapan öğretmenin sınıfta bozkurt işareti yaptığı iddiasıyla görevine son verildiği haberi geçmişti. Bismil Medya olarak olayın iç yüzünü sizler için araştırdık.

BİSMİL'DE
BİSMİL'DE

Yazılı ve görsel medyada yer alan "Sınıfta Bozkurt İşareti" yapan öğretmenin işine son verildiği veya uzaklaştırıldığı ile ilgili haber, yetkililer tarafından yalanlandı. Olayı gerçekleştiren kişi, Bismil Toplukonut İlkokulunda görev yapan ücretli Sınıf Öğretmeni Ö.D., Bismil'e bağlı İsapınar Köyüne ziyaret amaçlı gidip Türk bayrağını yansıttığı akıllı tahta önünde Bozkurt işareti yapıyor ve bunu sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Daha sonrasında çarpıtılan haber "Bozkurt İşareti Yapan Ücretli Öğretmenin Görevine Son Verildi" haberine dönüşüyor.

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRMA KESİNLİKLE OLMADI, İSTİFA ETTİ

Olayın basında yer almasından sonra 26 Ekim itibariyle (Bugün) kendi isteği ile istifa dilekçesini Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bırakmış olup ve dilekçesinin nedeni olarak basında çıkan haberler ve bundan dolayı ailesinin yanına gitmek istemesi olmuştur. Dilekçe 26 Ekim itibariyle Bismil Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştığı resmi yetkililer tarafından belirtilmiş olup Valilik tarafından hiçbir şekilde görevden uzaklaştırma olmadığı vurgulanmıştır. 

BU OLAY ÜZERİNDEN HİÇBİR KURUM VEYA KİMSE ZAN ALTINDA KALMAMALI

Dilekçenin işleme konulmasının 27 Ekim Cuma günü olacağı vurgulanırken görevden alma gibi bir hususun kesinlikle olmadığı, Bismil'deki hiçbir resmi kurumun veya kişinin bu olay üzerinden zan altında bırakılmaması, olayının iç yüzünün ortaya çıkarılması vurgulandı.

Olayla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünce araştırma inceleme işemleri de başlatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!