ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLARI ŞEHİR DIŞINA TAŞINDI

Göreve geldiği ilk günden beri Bismil için çok farklı ve yeni çalışmalara imza atan Bismil Kaymakamı ve aynı zamanda Bismil Belediye başkanlığına atanan Turgay GÜLENÇ, yeni ilçe garajını hizmete açarak şehir içi trafiğini rahatlatmak adına önemli bir hizmete imza attı.

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLARI ŞEHİR DIŞINA TAŞINDI
ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLARI ŞEHİR DIŞINA TAŞINDI
Bu içerik 1320 kez okundu.

Yıllardan beri Bismil ilçemizin kanayan yarası haline gelen ve halen devam eden şehir içi araç trafiği probleminin yeni ilçe garajının açılması ile birlikte bir nebze olsa azalması bekleniyor. Bismil Kaymakamı ve aynı zamanda Belediye Reisi olan Turgay Gülenç, yoğun gündemi olmasına rağmen yapılan çalışmaları yerinde kontrol edip çalışmaların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde bitirilmesini sağlıyor. Yakın bir zamanda ise Yeni İlçe Garajının hizmete girmesiyle birlikte şehir içinde oluşan trafik problemine çare bulmak adına önemli bir adım attı. Uzun bir süredir gündemde olan ve yakın zamanda açılan Yeni İlçe Garajı trafik yoğunluğuna rahat nefes aldırmak için yapılan çalışmalardan en önemlisi. Şehir içi araçlarının şehir trafiğini tıkar hale gelmesi Bismil için büyük bir problem ve bu problem hala devam etmekte. Yeni İlçe Garajının açılmasının şehiriçi trafiğine ne denli bir katkı sağlayacağı ise ileriki zamanlarda görülecek. 

Yeni yapılan ilçe garajının en büyük dezajantajlarından birisi de bu yeni garajın Sanayi Mahallesi tarafında olması. Özellikle o mevkiye uzak olan vatandaşların mecburen belirlenen güzergahlarda beklemesi gerekecek. Günde ortalama 1500 kişinin uğradığı Bismil Devlet Hastanesi için şehiriçi dolmuşları hayati bir öneme sahip bir durumda. Özel ticari araçların sadece gidiş-dönüş ücreti olarak aldıkları 20 TL ücret, durumu elvermeyen vatandaşları şimdiden kara kara düşündüreceğe benziyor

 

bismil şehir içi dolmuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Millet     2017-08-16 Çok doğru devlet hastanesine giden araçların ilçe merkezinde bir güzergahtan geçmesi lazım hasta insanlara niye çile çektirip zorunlu olarak sanayi ye ordan hasteneye gitmeye zorluyorlar anlamak mümkün değil şehir merkezinde kalan araçlara rant sağlamak için mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!