YENİ KAYMAKAM ZENGİNCE’NİN BİYOGRAFİSİ

Yeni Cumhurbaşkanlığı Atama kararı ile Kars-Digor'dan Bismil'e atanan yeni kaymakamımızı sizlere tanıtmak istedik.

YENİ KAYMAKAM ZENGİNCE’NİN BİYOGRAFİSİ
YENİ KAYMAKAM ZENGİNCE’NİN BİYOGRAFİSİ Admin
Bu içerik 1213 kez okundu.

Enver Hakan ZENGİNCE, 1980 yılında Ordu’nun Kumru İlçesinde dünyaya geldi, ilk ve Orta tahsilini Kumru’da tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönelimi Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Encümen Murakıbı olarak çalıştı.

2011 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Zonguldak Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Zonguldak İlinde Valilik stajını, Çanakkale-Biga İlçesi ile Artvin-Arhavi ilçesinde Refiklik stajını ve Yozgat ilinde Mülkiye Teftiş stajını tamamladı.

İngiltere Sheffield şehrinde The University of Sheffield'da 1 yıl süre ile yabancı dil eğitimi aldı ve İngiltere Yerel Yönetim Yapısı üzerine çalışmalarda bulundu. Bu dönemde Londra Başkonsolosluğunda Büyükelçilik stajını tamamladı.

Karabük-Eskipazar İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Eskişehir-Beylikova İlçesi ile Malatya-Darende İlçesinde Kaymakamlık görevinde bulundu. 20/08/2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama kararı ile Bismil Kaymakamı olarak atanan Enver Hakan ZENGİNCE, Tuğba ZENGİNCE hanımefendi ile evlidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!