BİSMİL BELEDİYESİ “EVLİLİK OKULU” AÇIYOR

Türkiye genelinde boşanma oranlarının her geçen gün daha da arttığı bir dönemde Bismil Belediyesi, toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumunun sağlıklı bir yapıda oluşmasına ve güçlenmesine katkı sağlamak için ‘Evlilik Okulu’ projesi başlatacağını belirtti.

BİSMİL BELEDİYESİ “EVLİLİK OKULU” AÇIYOR
BİSMİL BELEDİYESİ “EVLİLİK OKULU” AÇIYOR Admin
Bu içerik 619 kez okundu.

OKULDA HANGİ EĞİTİMLER VERİLECEK?

Çiftlerin ilişkilerine yönelik yaklaşımlarına yardımcı olması amacıyla açılacak okulda, etkili iletişim, öfke kontrolü, empati, ben dili, sağlıklı ebeveyn ilişkileri, dinimizde evlilik ve aile hayatı, evlilikte ibadetin yeri ve önemi, temizlik ve hijyen, sağlıklı beslenme, aile bütçesi hazırlama ve sürdürülebilirliği, doğru alışveriş usulleri ve dinimizde israf, güvenli internet ve dolandırıcılardan korunma gibi evlilik hayatı için hayati önem taşıyan konular işlenecektir.

TÜRKMEN: EVLENECEK ÇİFTLERE SABIR VE FEDAKARLIĞI ANLATACAĞIZ

Evli çiftlere evliliğin önemini anlatmak ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için evlilik okulunu açtıklarını ifade eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hamza Türkmen, evlilikte en önemli faktörün sabır ve fedakarlık olduğunu belirten Türkmen,

" Kursiyerler, uzmanlardan aile içi iletişimden, akraba evliliğine; aile içi şiddetten, evlilik çatışmasına sebep olan faktör ve çözüm yollarına kadar farklı konularda ders alacaklar. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek için evlilik okulumuzda eşler arasında birbirlerine nasıl davranacakları, evliliğin dini, hukuki ve sağlık boyutu hakkında bilgiler vereceğiz. Evlilikte iyi günler kötü günler olacaktır. Biz bu eğitimlerle çiftlerimize sabır ve fedakarlığı anlatmaya çalışacağız" dedi.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLECEK?

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yeni evlendirme salonunda açılacak olan “Evlilik Okulu” eğitim programına evlilik hazırlığında olan çiftler müracaat edebilecek.

EĞİTİMLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çiftlerin etkili iletişim oluşturabilmelerini, çiftlerin olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrenmeleri amacıyla açılan okulda ilk eğitimler 20 Ocak'ta başlayacak ve toplamda üç hafta sürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nufer     2021-01-24 Sayın Kaymakam Beyim Bu ve Benzeri Çalışmalarınızdan Dolayı Teşekkür ederim. Yalnız Burada bir eksiklik hissettiğimi belirtmek isterim. Bu Kategoriye son iki ve hatta üç yılda evlenmiş olan gençlerimizi neden dahil etmeyelim. Bunlara Yardımcı Olmayalım. Başarılarınızın Devamını Dileriz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!