BİSMİL'DE TAŞERON İŞÇİ NASIL OLUNUR ?

Bismil'de taşeron işçi alımında öncelik kimlere ait oluyor, siyaset etkili oluyor mu? Kim kime kefil oluyor ve kim kime ne veriyor ? Taşeron olup da çalışmayıp sadece imza sirküsüne imza atan kimler?

BİSMİL'DE TAŞERON İŞÇİ NASIL OLUNUR ?
BİSMİL'DE TAŞERON İŞÇİ NASIL OLUNUR ?

Bismil'de taşeron işçi alımı tartışmaları da berabrinde getirmiştir her zaman. Hangi parti belediyede reis olunca kendi fikrine yakın insanları ilk etapta taşeron olarak çalıştırmaya başlıyor. Daha sonrasında işine gelmezse tazminatını verip geri çıkartabiliyor. Halk tarafından bize gelen şikayetleri sizler için derledik:

BAZI TAŞERONLAR İŞE GELMEYİP SADECE İMZA ATIYOR !!!

Toplumun vicdanını kanatan iddialardan birisi de işe girişi olup da işe hiç uğramayan sadece işte olduğuna dair imza sirküsüne imza atıp arkası güçlü olan insanlar. Siyasi kanaldan birilerini araya koyup hiç işe gitmeden maaşını alan kişileri halk tanıyor ve biliyor. Peki yetkililer bunun farkında mı ? 

SİYASETÇİ TANIDIĞIN VARSA İŞİN TAMAMDIR !!!

Bir diğer iddia ise siyasetin işe alınmada büyük ve en güçlü etken olması. Bulunduğu ve üyesi olduğu partiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların sadece parti üyesi diye işe alınması. Peki bunun gerçeklik payı nedir ?

Tabii bunlar kulaktan kulağa yayılan iddialar. Halk arasında sıkça gündeme getirilen iddialar. 

KURA SİSTEMİ EN SAĞLIKLI SEÇİM

Özellikle işçi alımında kura ile işçi alımı gerek toplumu rahatlatma yönünden gerekse akıllarda soru işareti bırakılmaması adına en makul çözüm önerisi. Bismil halkının da görüşü bu yönde.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!