BİSMİL DEVLET HASTANESİ'NDE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ !!!

Bismil Devlet Hastanesi, işitme engelli hastalara daha iyi bir hizmet vermek için tüm hastane çalışanlarına yönelik eğitim çalışması başlattı.

BİSMİL DEVLET HASTANESİ'NDE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ !!!
BİSMİL DEVLET HASTANESİ'NDE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ !!! Admin
Bu içerik 1751 kez okundu.

Bismil Devlet Hastanesi ve Bismil ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bismil Halk Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan ortak çalışma sonucu işaret dili eğitimlerinin ilkine başlandı.

Eğitim programına Hastane Başhekimi Op.Dr.Ethem ŞAHAN, başhekim yardımıcısı Uz.Dr. Özgür AKTAŞ, İdari ve Mali İşler Müdürü Musa YAŞA'nın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın AK ve Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Altınsöz de katıldı.

İDARİ VE MALİ İŞLER MÜDÜRÜ YAŞA: EN BÜYÜK ENGEL CEHALETTİR !!!
İdari ve Mali İşler Müdürü Musa YAŞA, Engelliler Haftası’nda böyle bir eğitim programına başladıkları için kurum olarak büyük bir heyecan içinde olduklarını söyledi. YAŞA,

“Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği işitme engelli hastalarımıza daha sağlıklı bir hizmet ve kendilerini daha iyi anlatmaları için bu sürece başladık. Günümüzde engelli vatandaşlarımızın engellerini aştıklarını, en büyük engelin cehalet olduğunu vurgulayan YAŞA, böyle eğitimlerle kendi zihnimizdeki engelleri de aşacağız” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!