BİSMİL'DE OKULLARIN GÜVENLİĞİ KONUŞULDU

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında alınacak tedbirler, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç başkanlığında yapılan “Okul Güvenliği Toplantısı”nda ele alındı.

BİSMİL'DE OKULLARIN GÜVENLİĞİ KONUŞULDU
BİSMİL'DE OKULLARIN GÜVENLİĞİ KONUŞULDU

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Hasan Karaşeyho, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Belediye müdürleri ve Kamu Kurum müdürleri katıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Bismil’de öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda ilçe dahilinde yoğun şekilde sürdürülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelede okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması için yapılması gerekenler ele alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın görev Bölgelerinde yürütülen uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele çalışmalarına konuşuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce konuya ilişkin bilgiler verildi.

 

Kaymakam Gülenç toplantıda; bu zamana kadar ilçemiz dahilinde yapılan çalışmalarla uyuşturucuyla mücadelede çok ciddi mesafeler alındığını, ancak bunun daha da ileriye taşınması gerektiğini belirterek, “İlçemizdeki bütün kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, okullarımız, öğretmen ve idarecilerimiz, velilerimiz hep beraber hareket ederek, okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı, gözümüzün aydınlığı çocuklarımızın başarılı bir eğitim ve öğretim yılının geçirmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını ifade eden Kaymakam Gülenç, okul güvenliği konusunda eğitim camiasında varsa eksikliklerin tespit edilerek bir an evvel giderilmesi için azami gayretin gösterilmesi talimatı verdi.

Kaynak: Bismil Belediyesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!