BİSMİL'DE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI !!!

Diyarbakır'ın en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Hazreti Süleyman Eğitim ve Kültür Vakfı(HASEV)'in bu yıl 8'incisini düzenleyeceği "Risale-i Nur" kitap okuma yarışması bu yıl 20 Nisan'da Diyarbakır merkez olmak üzere Diyarbakır'ın tüm ilçelerinde aynı gün ve saatte yapılacak.

BİSMİL'DE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI !!!
BİSMİL'DE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI !!! Admin

YARIŞMANIN İÇERİĞİ NEDİR, HANGİ KONULARDAN SORU GELECEK?

HASEV VAKFI’nın Geleneksel kitap okuma yarışmaları Diyarbakır Merkez (Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir ) ve 13 ilçesinde düzenlenmektedir. Yarışma sınavı, sınav merkezlerinde "Rahmet ve Şefkat İlaçları" adlı kitaplardan yapılacaktır. Yarışma 2 farklı kategoride yapılacak olup, çoktan seçmeli soru (test) ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.

YARIŞMA DÜZENLEME KURULU KİMLERDEN OLUŞACAK?

Hasev Vakfı Eğitim Komisyonu; Bilgi ve Kültür Yarışmasını organize eden üst kuruldur.

SORULAR HANGİ TÜR OLACAK?

Kitap okuma yarışmasında ödül almaya hak kazanacak adayları belirlemek için yarışma kitabından yapılacak bilgi ölçme (çoktan seçmeli test) sınavıdır.

YARIŞMA ORGANİZASYONU KİME AİT OLACAK?

Yarışma, Hasev Vakfı tarafından organize edilmektedir. Ayrıca sınav yeri açılacak ilçelerdeki vakıf gönüllülerimiz işlemleri gerçekleştirmeye yetkilidir.

BU SINAVIN AMACI NEDİR?

Millî Eğitim Temel Kanununda da ifadesini bulan; yetişen neslin “millî, ahlakî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan” bireyler olarak yetişmesi,

· Bireylerin okuma hassasiyetlerinin arttırılması,

· Milli, manevi ve kültürel değerlerimizi pekiştirmek,

· Okuma alışkanlığını ilimizde istenilen seviyeye yükseltebilmek için; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak,

· ‘‘Değerler Eğitimi’’ kapsamında örnek davranışları tanıtmak ve kendine güven duygusunu geliştirmek,

· Okuma becerisinin geliştirilmesine katkı sağlayarak öğretimin kalitesini arttırmak,

· Etkili düşünmeyi sağlamak.

SINAV MERKEZLERİ NEREDE OLACAK?

Diyarbakır’daki tüm ilçeler ve 30 veya daha fazla yarışmacının katılacağı diğer yerleşim merkezleridir. Ancak Yarışma Düzenleme Kurulu, sınav merkezi açmaya ve sınav merkezi açılmayan yerleşim yerlerindeki yarışmacıları, yakın sınav merkezine yönlendirme konusunda yetkilidir.

ÖNEMLİ: Yarışma sınav merkezleri yarışmacılara e-posta veya SMS yolu ile bildirilecektir. Her halükarda sınav merkezleri hakkındaki gelişmeleri vakıf sitesinden takip etmek yarışmacının sorumluluğundadır.

ÖNEMLİ:Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.hasev.org web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmacılara e-posta/ SMS yolu ile iletilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!