DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!!

Dicle Üniversitesi İlitam (İlahiyat Lisans Tamamlama) bölümü öğrencilerinin her dönem 756 TL vererek okudukları bölümlerin geçme notunun yükseltilmesi ve soruların zor olması öğrencileri adeta isyan ettirdi.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!!
DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!! Admin
Bu içerik 5107 kez okundu.

Yüzlerce öğrencinin okuduğu Dicle İlitam bölümleri için her dönem 756 TL ödeme yapan öğrenciler soruların soruların zorluğu, geçme notunun 60'a çıkarılması ve çan eğrisi gibi bir sistemin olmaması nedeniyle zor günler geçiriyor.

ŞEHİR DIŞINDAN GELEN ONLARCA ÖĞRENCİ VAR !!!

Dicle İlitam bölümü için şehir dışından da yüzlerce öğrenci Diyarbakır'a geliyor. Bu yıl geçme notu 60 oldu. Çan eğrisi sistemi bulunmuyor bölümde. Vize sınaları internet üzerinden Final ve Bütünleme sınavları ise okuldaki fakültelerde oluyor. Final ile Bütünleme arasında iki hafta süre var. Final sonuçları bir haftada açıklandığı için geriye bir hafta kalıyor. Öğrenciler için tekrar çalışma imkanı ve sabrı kalmıyor bu arada. Final ile Bütünleme arası az olduğu için dışarıdan gelenler otobüs ayarlamada geç kalabiliyor, konaklama yerleri bulamayabiliyor. Sorular direkt bilgi sorusu olarak çıkıyor. Özellikle öğrenciler bu noktada çok büyük problemler yaşıyor. 

2018-2019'UN İLK DÖNEMİNDE 840 ÖĞRENCİ BÜTÜNLEMEYE KALDI İDDİASI !!!

Bir takipçimizin bize gönderdiği istatistikte İlitam öğrencilerinden sadece 10 kişinin geçtiğini 840 kişinin ise kaldığını iddia etti. Bunların birçoğu bütte yine geçmezse gelecek yıl tekrar 756 TL ödeme zorunda kalacak. Hatta eğer bir öğrenci tek bir dersten kalıp tek ders sınavını da geçemezse gelecek yıl 756 TL yine vermek zorunda kalacak.

Bismil Medya olarak bizlere yoğun şikayet gelmekte. Özellikle üniversite yönetiminin bu konuda duyarlı olmasını ve bu noktada bir problem varsa bunun  düzeltilmesini rica ediyoruz. Özellikle şehir dışından gelen onlarca öğencimiz var.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2021-01-28 Sınav yönetmeliğini değiştirmişler haberimiz yok,,,,Geçme notu 50 diye hazırlandık...60 mış,,, vize notunun % 10 alınıyormuş.vizeye iyi çalıştık ama.vizede aldığım notu 60 tan düşük aldım diye silmişler..Hocanın biri canlı derste adeta uyuyor.Diğeri Çayı fırrrrr diye içiyor.Dersinden farklı sorular çıkıyor...Bir sınav sonucu ALMS de hemen açıklanıyor ama başka bir sonuç hiç yazılmıyor.Öğrencilere mesajla bilgi verilmiyor..Ders notu kitaplarında İÇİNDEKİLER kısmı yok.DİCLESIFIR
AYŞE     2020-10-28 BEN BU SENE 2020 İ DİCLE İLİTAMI KAZANDIM LAKİN YORUMLARI DUYUNCA BİRAZ ENDİŞELENDİM 3 SINIF WATSAP GRUBU VARSA BENİDE EKLERMİSİNİZ DERSLERE DUZEMDEN GİREMİYORUM
Müzeyyen dokumacı     2020-06-11 Yaz okulu talep ediyoruz
Müzeyyen dokumacı     2020-06-11 Yaz okulu için yapılan tüm istekler reddediliyor oysa basit bie şekilde talep karşılanacakken bu kadar yokuşa sürülemsine ne gerek var... üniversitesi olarak açmayacaksan bile başka okuldan almama izin ver...öğrenci yanlısı olunmalı...
Mustafa hoca     2019-11-15 Yorumunuzu yazınız...1 ders 756tl demek.. ne kadar çok öğremci kalırsa okadat çok para demek..iyi tezgah yani.. havadan bedava para..
Cihan     2019-01-29 Allah yüreklerine merhamet versin de diğer üniversiteler gibi olsun
İsmail     2019-01-29 Bu sınavda zorluğun ötesinde niyeti sorgulamak lazım
leyla     2019-01-28 Aynı sorunu bende yaşadım dicle universitesi ilahiyat ilitam öğrencisiyim geçme notu ve ders lerin zorluğu finalle but arasındaki kısa zaman bizi çok madur ediyor böyle giderse kimse derslerden geçemeyecek bu sorunun biran önce düzeltilmesini geçme notunun düşmesini istiyorum .
Leyla     2019-01-28 Bize Başta sağ gösterildi sonra sol vurdular çok dersi geçebilirdik ama kural değişikliği yaptılar ve çoğu dersten kaldık
Lemai     2019-01-28 Kesinlikle katılıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!