DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!!

Dicle Üniversitesi İlitam (İlahiyat Lisans Tamamlama) bölümü öğrencilerinin her dönem 756 TL vererek okudukları bölümlerin geçme notunun yükseltilmesi ve soruların zor olması öğrencileri adeta isyan ettirdi.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!!
DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLİTAM BÖLÜMLERİNDE SINAVLARIN ZORLUĞU ÖĞRENCİLERİ İSYAN ETTİRİYOR !!! Admin

Yüzlerce öğrencinin okuduğu Dicle İlitam bölümleri için her dönem 756 TL ödeme yapan öğrenciler soruların soruların zorluğu, geçme notunun 60'a çıkarılması ve çan eğrisi gibi bir sistemin olmaması nedeniyle zor günler geçiriyor.

ŞEHİR DIŞINDAN GELEN ONLARCA ÖĞRENCİ VAR !!!

Dicle İlitam bölümü için şehir dışından da yüzlerce öğrenci Diyarbakır'a geliyor. Bu yıl geçme notu 60 oldu. Çan eğrisi sistemi bulunmuyor bölümde. Vize sınaları internet üzerinden Final ve Bütünleme sınavları ise okuldaki fakültelerde oluyor. Final ile Bütünleme arasında iki hafta süre var. Final sonuçları bir haftada açıklandığı için geriye bir hafta kalıyor. Öğrenciler için tekrar çalışma imkanı ve sabrı kalmıyor bu arada. Final ile Bütünleme arası az olduğu için dışarıdan gelenler otobüs ayarlamada geç kalabiliyor, konaklama yerleri bulamayabiliyor. Sorular direkt bilgi sorusu olarak çıkıyor. Özellikle öğrenciler bu noktada çok büyük problemler yaşıyor. 

2018-2019'UN İLK DÖNEMİNDE 840 ÖĞRENCİ BÜTÜNLEMEYE KALDI İDDİASI !!!

Bir takipçimizin bize gönderdiği istatistikte İlitam öğrencilerinden sadece 10 kişinin geçtiğini 840 kişinin ise kaldığını iddia etti. Bunların birçoğu bütte yine geçmezse gelecek yıl tekrar 756 TL ödeme zorunda kalacak. Hatta eğer bir öğrenci tek bir dersten kalıp tek ders sınavını da geçemezse gelecek yıl 756 TL yine vermek zorunda kalacak.

Bismil Medya olarak bizlere yoğun şikayet gelmekte. Özellikle üniversite yönetiminin bu konuda duyarlı olmasını ve bu noktada bir problem varsa bunun  düzeltilmesini rica ediyoruz. Özellikle şehir dışından gelen onlarca öğencimiz var.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Müzeyyen dokumacı     2020-06-11 Yaz okulu talep ediyoruz
Müzeyyen dokumacı     2020-06-11 Yaz okulu için yapılan tüm istekler reddediliyor oysa basit bie şekilde talep karşılanacakken bu kadar yokuşa sürülemsine ne gerek var... üniversitesi olarak açmayacaksan bile başka okuldan almama izin ver...öğrenci yanlısı olunmalı...
Mustafa hoca     2019-11-15 Yorumunuzu yazınız...1 ders 756tl demek.. ne kadar çok öğremci kalırsa okadat çok para demek..iyi tezgah yani.. havadan bedava para..
Cihan     2019-01-29 Allah yüreklerine merhamet versin de diğer üniversiteler gibi olsun
İsmail     2019-01-29 Bu sınavda zorluğun ötesinde niyeti sorgulamak lazım
leyla     2019-01-28 Aynı sorunu bende yaşadım dicle universitesi ilahiyat ilitam öğrencisiyim geçme notu ve ders lerin zorluğu finalle but arasındaki kısa zaman bizi çok madur ediyor böyle giderse kimse derslerden geçemeyecek bu sorunun biran önce düzeltilmesini geçme notunun düşmesini istiyorum .
Leyla     2019-01-28 Bize Başta sağ gösterildi sonra sol vurdular çok dersi geçebilirdik ama kural değişikliği yaptılar ve çoğu dersten kaldık
Lemai     2019-01-28 Kesinlikle katılıyorum
Abidin     2019-01-28 Üniversitemize yönelik varsa önerileriniz, nelerdir? Bölümüne şunları yazdım. Tercih yapıp, kayıt olduktan sonra kuralları değiştirmeniz ve üstelik geçmeyi zorlaştırmanız doğru olmadı. Bunu tercih işlemi başlamadan yapmalıydınız. Tercih eden bu şartlara göre tercih edeceğinden dolayı şikayet edemezdi. Zaten çok kişide tercih etmezdi. Kendimizi kandırılmış hissediyoruz. Sınav sorularıda çok zordu. Kolaylaştırın, zorlaştırmayın, müjdeleyin nefret ettirmeyin. Tam tersi oldu.
Betül     2019-01-28 Böyle giderse okulu bırakıp hayallerimizden vazgeçmek zorunda kalacağız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!