Reklamı Geç
Kızılay Web Banner 160X600
Kızılay Web Banner 160X600

BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE KADIN DOĞUM DOKTORU EKSİKLİĞİ BÜYÜK PROBLEM OLUŞTURUYOR!!!

Bismil Devlet Hastanesinde tek bir kadın doğum uzmanının olması buna karşılık hasta sayısının çok olması özellikle hastaları ve hasta yakınlarının olumsuz etkiliyor. Bununla ilgili Sağlık Bakanlığına Bismil Medya olarak çağrıda bulunuyoruz ve diyoruz ki Bismil'e en azından bir kadın doğum uzmanı daha gelsin diyoruz.

BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE KADIN DOĞUM DOKTORU EKSİKLİĞİ BÜYÜK PROBLEM OLUŞTURUYOR!!!
BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE KADIN DOĞUM DOKTORU EKSİKLİĞİ BÜYÜK PROBLEM OLUŞTURUYOR!!! Admin
Bu içerik 2830 kez okundu.

Bismil ilçesi, çevre ilçeleri de eklersek yaklaşık 100 binin üzerinde insanı barındıran bir yerleşim merkezi. Bismil ilçemizde tek sağlık kurumu olarak ise bundan 4 yıl önce şehir dışında yapılan Bismil Devlet Hastanesi kısa sürede tamamlanıp hizmet vermeye başladı.  Hastane yapıldığından beri sürekli olarak farklı türde problemler ortaya çıkmakta ve bu problemlere maalesef kalıcı çözümler bulunamamaktadır. 

Bismil Devlet Hastanesinde şu andaki en büyük problemlerden birisi de kadın doğum uzmanı çalışanının sadece bir tane olması. Özellikle bizlere mesaj yoluyla ulaşan hastalar büyük bir mağduriyet yaşadıklarını anlattı. Bizler de bunu paylaşmak istiyoruz.

S.Ö. adlı hasta Bismil Medya'ya şunları söyledi:

"İlçe devlet hastanemizde tek bir kadın doğum uzmanı olması nedeniyle sabah saat 07.30'da erkenden gelip fiş almak için sıraya giriyoruz. Sırada ise uzun süre bekleyip bazen de hocanın hasta alma limiti bitti diyerek sıra alamadığımız da oluyor. Ama bu sonuçta kritik bir bölüm. Sıra alıp tedavi olmamız lazım. Bazı hasta yakınları ise mecburen araya bir tanıdıklarını bırakarak sıra almaya çalışıyor. Öyle bir duruma gelmiş ki artık hastane çalışanları bile yakınlarına fiş bulamıyorlar. Randevu sisteminde bile 15 gün sonraya sıra veriliyor. Hastanenin şehir dışında olması ise ayrı bir dert. Bizim aracımız yok. Akşamları hasta olduğumuzda özel araçla gitmemiz gerekiyor. Gidiş-dönüş ise 30-40 liraya mal oluyor. Bizler bunu maalesef karşılayamıyoruz. Bir de kadın doğum uzmanı tek olunca bu sefer de Diyarbakır'a gitmemiz gerekiyor mecburen.İlçede özel muayenesi bulunan tek uzman hekimin muayene ücreti 100 tl. Durumu iyi olanlar çevre illerdeki hastanelere gidebiliyor. Bizler bu konuda bakanlıktan yardım istiyoruz. Bizler dar gelirliyiz. Anca Bismil'deki hastanede tedavi olabiliyoruz. Psikolojik olarak da çok etkileniyoruz.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!