BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE HACAMAT TEDAVİSİ BAŞLADI !!!

Bismil Devlet Hastanesinde alternatif tıp diye adlandırılan tedavi amaçlı kullanılan "Hacamat Tedavisi" hizmeti başladı.

BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE HACAMAT TEDAVİSİ BAŞLADI !!!
BİSMİL DEVLET HASTANESİNDE HACAMAT TEDAVİSİ BAŞLADI !!! Admin

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan GETAT Projesi kapsamında , Bismil Devlet Hastanesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT ) Polikliniği açıldı.

Poliklinikte hacamat tedavisi uygulamaya başlandı. Halk arasında hacamat olarak bilinen kupa tedavisinin yapılacağı GETAT Polikliniğinde ilerleyen günlerde yeni tedavilere de yer verilecek.

Bismil Devlet Hastanesinde görev yapan Uz. Dr. Caner ÇAKIN, geleneksel  ve tamamlayıcı tıp konusunda eğitim aldığı belirterek , yapılan tedavinin tamamen bilimsel olduğunu söyledi.

Bu tedavinin hastane ortamında hijyenik ve modern bir ortamda yapıldığını belirterek , hacamat tedavisinden faydalanmak isteyen hastalara çağrıda bulunarak şöyle dedi:

'' Hastanemizde Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniğinde halk arasında kupa denilen hacamat tedavisine başladık. Vücudun belli bölgelerine kupa uygulaması yapıyoruz. Ondan bisturi ile ince çizikler atarak , vücuttaki lenfatik dolaşımı hareketlendiriyoruz, bu sayede vücuttaki kirli kanı dışarıya alıyoruz. Yani detoks yapmış oluyoruz, toksinlerden arındırıyoruz . Bilimsel olarak ta bunun faydası ispatlanmış , 3 bin yıldır kullanılan bir tedavi türü . Bu yaptığımız modern tıbba alternatif değil , adı üstünde geleneksel ve tamamlayıcı , modern tıbbı tamamlayıcı nitelikte bir tedavi türüdür. Modern tıpta hasta ilaçlarını alıyor bununla da tamamlayıcı nitelikte bir tedavi oluyor. Hacamat bir çok hastalığa iyi geliyor. Kısırlık , selülit, migren, unutkanlık, kronik yorgunluk, bel fıtığı , siyatik, karaciğer fonksiyonlarının düzelmesinde bir çok konuda faydası olan bir tedavi türüdür. Sülük ve ozon tedavisini de polikliniğimizde uygulamaya başlayacağız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!