DİYARBAKIR VALİLİĞİNİ ALKIŞLIYORUZ !!!

Diyarbakır Valiliği, açık alanlarda yapılacak kutlamalarda havaya ateş açılmaması için organizasyonun icra edileceği mekânlara afiş asılması zorunluluğu getirdi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİNİ ALKIŞLIYORUZ !!!
DİYARBAKIR VALİLİĞİNİ ALKIŞLIYORUZ !!! Admin

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Türkiye genelinde bayram, düğün, uğurlama ve spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiğinin görüldüğü belirtildi.

DÜĞÜNLER VE SPOR MÜSABAKALARINDA DA GEÇERLİ

İl sınırları içerisinde yapılan düğün, nişan, spor müsabakası ve benzeri etkinliklerde havaya ateşli silahlarla ateş açılması durumunda; etkinlik sahiplerine izin verilirken organizasyonda silah kullanılmaması ve havaya ateş açılmaması hususlarına ilişkin taahhütname alınacağı ifade edildi.

Açıklamada,

"Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri, ihbar, tutanak altına almak ve müdahale yükümlülüklerini yerine getirmedikleri takdirde haklarında soruşturma açılacaktır. Muhtarlar bölgelerinde bu durumun olduğunu öğrendiklerinde kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getireceklerdir. Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda farkındalık oluşturmak amacıyla 50x70 santim ebadında, havaya ateş açılmaması/silah kullanılmamasına yönelik hazırlanan afiş örnekleri temin edilerek, tüm katılımcıların görebileceği şekilde organizasyon alanlarına asılacaktır. Kamu personelinin, katıldığı organizasyonlarda silahı ile havaya ateş açtığının tespit edildiği durumlarda ilgili kamu personeli hakkında derhal disiplin işlemlerine başlanılacak, bu kamu görevlileri hakkında idari para cezası uygulanıp uygulanmadığı hususuna soruşturma esnasında özellikle dikkat edilecektir. Aksine davranan kişiler hakkında durumlarına uyan adli veya idari işlemler derhal tesis edilecektir." denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!