BİSMİL'DE OKUL MÜDÜRLERİ BİR ARAYA GELDİ

Bismil Şair Cahit Sıtkı Tarancı Lisesi Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın AK, Şube Müdürü Faik GÜNDÜZ ve tüm okul müdürlerinin katılımıyla yeni müfredatla ilgili toplantı yapıldı.

 BİSMİL'DE OKUL MÜDÜRLERİ BİR ARAYA GELDİ
 BİSMİL'DE OKUL MÜDÜRLERİ BİR ARAYA GELDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü konuşmasında; eğitim-öğretim çalışmalarının en önemli hedefinin; öğrenciyi mutlu kılmak, onu yaşayacağı çağın, günlerin gerektireceği bilgi, beceri ve değerleri kazandırmak olduğunu ve bu konuda en önemli görevlerden birinin de okullarda uygulanan müfredat tarafından yerine getirilmesi gerektiğini belirtti. Sadece bilginin olduğu müfredatın “öğrencinin yüksek yararı” ilkesine hizmet etmeyeceğini ve öğrencinin yüksek yararına olan müfredatın öğrenciyi sosyal, zihinsel ve psikolojik olarak da geliştiren müfredat olacağını vurguladı.

AK: HEDEFİMİZ EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü, Türkiye´de eğitimi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük mesafeler kat ettiklerine değinerek, "Eğitim kalitesi geçmişe kıyasla gerçekten çok iyi bir durumda, iyi bir yerlere taşıdık. Bugün başarılı olunan her alanda milli eğitim camiasının her ferdinin ayrı ayrı payı vardır. Kaliteli bir eğitimi ve herkes için eğitimde fırsat eşitliğini değişmez ve daimi hedefimiz olarak görüyoruz." diye konuştu. Eğitimde kalite ne kadar yüksekse ülkenin de o kadar güçlü olacağına işaret eden ilçe milli eğitim müdürü, eğitimin kalitesini artırmak için büyük yatırımlar yaptıklarını, kısa süre önce de en demokratik ve çoğulcu müfredatı oluşturduklarını belirtti.

“Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve 18 Temmuz itibariyle de kamuoyu ile paylaşılan müfredat öncelikle, öğrencilerimiz yaşayacağı çağın gerektirdiği bilginin yanında ve daha da önemlisi beceri, yeterlilik ve değerleri kazandırmayı amaçlamaktadır. İlkokul birinci sınıftan lise on ikinci sınıfa kadar konu ve kavram bütünlüğü dikkate alınarak 176 sınıfı kapsayan 51 dersin müfredatı yenilenmiştir. Oldukça geniş bir katılımla ve demokratik bir anlayışla yenilenen müfredatta ahenkli bir bütünlük sağlanmıştır."

2017-2018 eğitim öğretim yılında 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanılacak müfredatlarla ilgili hazırlıklar kapsamında ilgili Genel Müdürlükler tarafından il formatörlerinin eğitimleri de tamamlanmıştır. Ayrıca 1., 5. ve 9. sınıflarda yenilenen müfredatlara uygun olarak uygulanacak eğitim araçları da hazırlanmış ve EBA’da yayınlanmıştır.

18 Eylül 2017 itibariyle başlayacak 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesinde okul müdürlerimizden beklentimiz ilçelerindeki bütün öğretmenlere ve velilere müfredatların anlatılmasını sağlamalarıdır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!