EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR !!!

Bismil Belediyesi, 65 yaş ve üzeri yaşlılara, ihtiyaç sahiplerine, kimsesiz ve yalnız yaşayan vatandaşlara ücretsiz olarak “Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti” sunmaya devam ediyor. Sunulan hizmet ile beraber yüzler gülmeye başladı.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR !!!
EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR !!! Admin
Bismil Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurduğu Evde Bakım ve Temizlik Birimi ekibinin yatalak durumdaki yaşlı, hasta ve kimsesizlere yönelik sürdürdüğü “evde sağlık ve bakım” hizmeti vatandaşların yüzlerini güldürüyor. Muhtaç sahibi ailelerin evlerine giden Bismil Belediyesi Evde Bakım ve Temizlik Birimi, evlerde temizlik uygulamasıyla da ihtiyacı olan Bismillilere yardım elini uzatıyor.
BAKIMIN YANINDA YARDIM DA YAPILIYOR
Evde Bakım ve Temizlik Ekibi, kişisel bakımını sağlayamayan bireylerin, kişisel bakımlarını gerçekleştirip, hastaların yaşadıkları ortamı sağlık koşullarına uygun hale getirerek, evlerinde her türlü temizlik, bakım, onarım ve tadilat işlemlerini gerçekleştiriyor. Kişisel bakım ve temizlikten sonra, evi baştan aşağıya kontrol ederek arızalı ve kullanılamayan yerleri elden geçirerek hazır hale getiren ekipler, özellikle boya badana, halıların yıkanması, evin bakımı ve yenilenmesi gibi çalışmaları da yapıyor.
“ONLARIN MUTLU OLDUĞUNU GÖRMEK, İHTİYAÇLARINI GİDERMEK BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR”
Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, evde temizlik hizmeti verdikleri vatandaşların mutlu olmalarının kendilerini de mutlu ettiğini ifade etti. Başkan Vekili Yüksel, “Evde bakım hizmetinde amaç, vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. Bu hizmet, çevresi ve arkadaşları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler için verdiğimiz bir hizmettir. Onların mutlu olduğunu görmek, ihtiyaçlarını gidermek bizleri de mutlu ediyor. Evlerinin temizliğini, çamaşırlarının yıkanmasına kadar bütün hizmetlerini görüyoruz. Bir gün ayırıyoruz, o eve gidiyoruz. Evin neye ihtiyacı varsa, eşyalardan bulaşığına kadar, her şeyin temizliğini yapıyoruz. Bu şekilde baktığımız, takip ettiğimiz kişilerimiz, ailelerimiz var. Bu ailelere de bu bakım gerçekleştiriliyor. Bize gelen talepleri inceleyerek gerçekten gerekli olduğu tespit edilirse ekiplerimiz o evi dip bucak temizliyor. Bu projemiz sayesinde hayatlarını kolaylaştırdığımız insanlarımız var. Vatandaşlarımız Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuru yapabilirler” dedi.
“DAHA SAĞLIKLI VE İYİ KOŞULLARDA YAŞAMAMIZ İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR”
Görme engelli olan ve tek başına yaşayan Emel Gökçe, verilen hizmetten dolayı memnun olduğunu belirterek, “Evde tek başınayım. Bismil Belediyesi’nden Allah razı olsun. Evimizi temizliyorlar, ilaçlıyorlar. Hasta olduğumuz zaman belediyeyi arıyoruz, araç gönderip bizi hastaneye kadar götürüyorlar. Daha sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Başkanımız ve Kaymakamımıza bu uygulamadan dolay ayrıca teşekkür ederim” dedi.
Kaynak: Bismil Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!