BİSMİL'DEKİ UYARI MESAJINA FIRINCILAR TEPKİ GÖSTERDİ

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin rayiç bedeli üzerinde ekmek satışı yapan fırıncılara Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından SMS yoluyla uyarı mesajı göndermesine Bismilli fırıncılar sert tepki gösterdi.

BİSMİL'DEKİ UYARI MESAJINA FIRINCILAR TEPKİ GÖSTERDİ
BİSMİL'DEKİ UYARI MESAJINA FIRINCILAR TEPKİ GÖSTERDİ Admin
Bu içerik 2629 kez okundu.

2 LİRAYA EKMEK SATAN FIRINCILARA MÜDAHELE

Gönderilen uyarı mesajında ” Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar odaları birliğinin belirlediği rayiç bedeli üzerinde 400 gram pide ekmeğini 1,5 liraya satılması gerekirken 2 liraya satılması üzerine Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü devreye girerek fırıncılara müdahale etmeye başladı.

ŞİKAYET OLURSA İŞLEM YAPILACAK

Bismil’in her yerinde 400 gram ekmeğin 2 liraya satıldığı şikayetleri üzerine açıklama yapan Bismil Belediyesi Zabıta Müdürü Arap Karademir, 1,5 lira üzeri ekmek satan fırınlara, şikâyet gelmesi dahilinde zabıta ekipleri tarafından işlem yapılacağını söyledi.

FIRINCILAR TEPKİLİ

Bismilli fırıncılar ise uyarı mesajlarına tepki göstererek 7 sene sonra ilk defa zam yaptıklarını dile getirdi. Konuyla ilgili konuşan bir fırıncı:

"Un fiyatlarına kısa süre içerisinde 15 TL zam geldi. Her ürüne zam geliyor. Ekmeğğe 7 senedir zam gelmemiş ve 7 sene sonra ilk defa zam yapıldı ekmeğe. Kahveye gidip bir çay içtiğinizde 1 TL veriyorsunuz ama ekmek 2 TL olunca itiraz ediliyor. (H.B.)" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tayfur     2018-09-01 %33 zam , zam değil fırsat bu firsat demektir. Millet artik marketten pazardan aliyor ekmeği. Kusura bakmasinlar ama bir iki usta fırıncının dışında yediğimiz ekmek mi harç mi belli değil
Tayfur     2018-08-29 Bismil medya halktan yana mi yoksa ranttan yana mi? Tum Türkiye de artirilmayacak dendi. Neyin kafasi bu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!