82 YAŞINDAKİ YUSUF DEDE TOPRAĞA VERİLDİ !!!

Eşine ilaç yazdırmaya için gittiği doktorla tartışan Yusuf Dede, polislerin biber gazlı müdahalesi sonucu hayatını kaybetmişti. Yusuf Dede, bugün hüzünlü bir şekilde toprağa verildi.

82 YAŞINDAKİ YUSUF DEDE TOPRAĞA VERİLDİ !!!
82 YAŞINDAKİ YUSUF DEDE TOPRAĞA VERİLDİ !!! Admin
Bu içerik 2277 kez okundu.
OLAY NASIL OLDU?
Olay, 24 Temmuz Salı günü, Giresun'un Gemilerçekeği Mahallesi'nde meydana geldi. Fatma ve Yusuf Topal çifti, fındık hasadı için İstanbul'dan memleketlerine geldi.
Yürüme güçlüğü çeken Fatma Topal'ın kronik hastalığı için kullandığı ilaçları bitince, eşi Yusuf Topal yeni ilaçları yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi'ne gitti.
Doktor Ö.Y.'ye başvuran Yusuf Topal, eşi adına düzenlenen sağlık kurulu raporunu göstererek ilaçları reçeteye yazdırmak istedi. Ancak, doktor, hastayı görmeden ilaçları yazamayacağını belirtti.
Topal ise evde bakım hizmeti kararı olduğuna dair raporu göstererek, sağlık görevlilerinin eve gelmesini talep etti. İddiaya göre, doktor Ö.Y. ile Yusuf Topal arasında tartışma çıktı.
DOKTOR "BEYAZ KOD" VERDİ !!!
Tartışma sırasında doktorun 'beyaz kod' vermesi üzerine, polis ekipleri sağlık merkezine geldi. Polisler, Topal'ı gözaltına almak istedi. Yusuf Topal direndiği polisler tarafından yaka paça polis aracına bindirilmek istendi. Ters kelepçe takılan ve biber gazı sıkılan Topal, bu sırada fenalaşarak yere yığıldı. Polisler, yerde sürükleyerek araca bindirdikleri Yusuf Topal'ı Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Topal, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.
İKİ POLİS VE DOKTOR AÇIĞA ALINDI !!!
Soruşturma kapsamında iki polis memuru ve olaya karışan doktor açığa alındı. Polisler, ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Savcılık, olaya ilişkin kayda alınan görüntülerle sağlık merkezinin güvenlik kamerası kayıtlarını el koydu.
ADALETE GÜVEN AZALIYOR !!!
82 yaşında eşine ilaç almak için hastaneye ilaç yazdırmaya giden kalp hastası, yaşlı ve aciz Yusuf Dede'yi darp edip biber gazı sıkıp ters kelepçeyle ellerini kapatıp tokatla arabaya bindiren polislerin ifadeleri alındıktan sonra polislerin serbest bırakılması halkın adalete güveninin sarsılmasına neden oluyor.
 
 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ebedin altun     2018-07-29 allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun allah aylesine sabırlar versin inşalllah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!