BİSMİL'DE DE LİMONATA DAĞITIMI İSTİYORUZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte kentin 4 farklı yerine kurduğu İkram Çeşmeleri’nde, her gün 5 bin kişiye ücretsiz soğuk limonata dağıtıyor.

BİSMİL'DE DE LİMONATA DAĞITIMI İSTİYORUZ
BİSMİL'DE DE LİMONATA DAĞITIMI İSTİYORUZ Admin

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte kentin farklı 4 hastanenin bahçesine kurduğu İkram Çeşmeleri’nde vatandaşlara ücretsiz soğuk limonata dağıtıyor. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Dicle Üniversitesi Hastanesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahattini Eyyubi Devlet Hastanesi bahçesine kurulan İkram Çeşmeleri’nde her gün 5 bin hasta ve hasta yakınına ücretsiz limonata ikram ediliyor. 

LİMONATALAR ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Steril ortamda hazırlanan limonatalar sabah saatlerinde araçlarla hastane bahçelerinde bulunan İkram Çeşmeleri’ne ekipler tarafından getiriliyor.h Herhangi bir ücretin alınmadığı İkram Çeşmeleri’ne poşetlenen buzlarla nakledilen limonatalar hasta ve hasta yakınları tarafından kısa sürede tüketiliyor. Limonataların tüketilmesinin ardından çeşmelerin aksanları (aletleri) toplanarak genel temizliği yapılıyor. 

YAZIN LİMONATA, KIŞIN İSE ÇORBA 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İkram Çeşmeleri’nden yaz ayları boyunca ücretsiz limonata dağıtımı yapılacak. Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte İkram Çeşmeleri’nde vatandaşlara sıcak mercimek çorbası ikram edilecek. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tayfur     2018-08-06 Hastahane gibi yerlerde bu şekilde ikramların olması güzel, fakirin altında arabası cebinde parası yok. En azından sıcak bir aş bir soğuk su yada içecek verilmesi doğru. Lakin insanımız bir şeyin kıymetini bilmediğinden yediği kabı kirletmeyi iyi bildiginden hayratlara verdikleri zarar ortada.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!