BAŞHEKİM ÇAKIN, BİSMİL MEDYA'YA KONUŞTU !!!

Göreve Geldiği Ocak ayından itibaren ilk defa röportaj yapma şansını yakaladığımız Bismil Devlet Hastanesi Başhekimi Caner ÇAKIN, Bismil Medya'ya önemli açıklamalarda bulundu. Bismil Medya'yı çok sıcak karşılayan Sayın ÇAKIN'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BAŞHEKİM ÇAKIN, BİSMİL MEDYA'YA KONUŞTU !!!
BAŞHEKİM ÇAKIN, BİSMİL MEDYA'YA KONUŞTU !!! Admin
Bu içerik 857 kez okundu.

-Sayın ÇAKIN, kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

-Ben Ergani doğumluyum. Fırat Üniversitesinden mezun oldum. 2005 yılından beri çocuk uzmanı doktoruyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Kitap okumayı çok seviyorum ve şimdilerde sık sık ve boş zamanlarımda tasavvuf okuyorum. Benim için tasavvuf her şeyden önemli. Tek amacım marifetullah(Allah’ı tanıyış) ve marifetullaha götüren yollar. Bunun haricindeki yollar benim için çok da önemli değil. 2018’in Ocak ayından beri de Başhekimlik görevini icra etmekteyim.

-Sayın ÇAKIN, geçen hafta başınızdan geçen olayla ilgili ilk ağızdan bilgi sahibi olmak istiyoruz, bu konuda bizi ve kamuoyunu aydınlatır mısınız ?

-Değerli Bismil Medya takipçileri, başhekimimiz bu konu ile ilgili cevap verdi lakin konu yargıda olduğu için bu kısmı kaldırdık.

-Peki  Sayın ÇAKIN, Semt Polikliniği açılacağı haberini vermiştik, herhalde açılmayacakmış, neden böyle bir karar alındı?

-Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki, eski devlet hastanesinin bulunduğu yere semt polikliniği açma fikri bizden çıktı. Lakin bu fikrin hayata geçmesi İl Sağlık Müdürlüğünde. Bizler altyapısını hazırladık, projemizi sunduk. Onay çıkmadı. Bunun bizimle ilgisi yok. İl Sağlık Müdürlüğü bu yüzden sıcak bakmadı. Zaten eski hastane şu an talan edilmiş durumda ve bu da yüksek bir maliyet çıkarıyordu. Eski hastanenin musluklarına kadar sökülmüş, hatta duvarları da tahrip edilmiş. Bu yüzden hastanenin fiziki yapısına da bakıp onay verilmedi.

Sağlık Bakanlığının 75 bin nüfuslu yerlere “Mini Hastane” yapma düşüncesi var. Bu fikir hayata geçtiği zaman tabii ki Bismil merkeze de “Mini Hastane” yapılacaktır. Ama dediğimiz gibi bu konu Sağlık Bakanlığında, bizde değil.

-Peki Sayın ÇAKIN, son günlerde istifa edeceğiniz gündeme geldi, böyle bir düşünceniz var mı ?

-Şu an yapmakta olduğum görevin sorumluluğu gerçekten çok ağır. Doktorluk ile yöneticilik arasında çok büyük farklar var. Bundan önce istifa niyetim oldu görevimin ağırlığından dolayı. Tabii ki yine kutsal doktorluk vazifemi icra etmek istiyorum. Fakat şimdilik istifa etmeyi düşünmüyorum. Görevimin başındayım.

-Sayın ÇAKIN, farklı bir projeler oluyor mu, ayrıca hastane bahçesinin çevre düzenlemesi ne durumda?

-Hastanemize MR Hizmetini getirdik, palyatif hizmetimiz aktif oldu. Evde bakım hizmetimizle bir doktor ve iki hemşiremiz eşliğinde ayda yüzlerce hastamıza ulaşıyoruz. Buna benzer daha birçok hizmetimiz devam etmektedir.

Bunların haricinde hastane bahçesi için çimlendirme işine başlamış durumdayız. Bugün (dün) arkadaşlar geldi ve gerekli hazırlıklar başladı. Ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca “Sosyal Hizmet Uzmanı” arkadaşlar tarafından poliklinik servisi girişinde güzel bir proje geliştirildi. “Bu da Benden Olsun” sloganıyla ihtiyaç sahibi ailelere elbise, ayakkabı ve oyuncak yardımı yapıyorlar. Bu konuda Bismil Bahçeşehir Koleji öğretmen ve öğrencileri iki defa hastanemize gelip yardımda bulundular. Onlara da teşekkür ediyoruz. Ayrıca yine poliklinik girişine bir kitaplık yapma düşüncemiz mevcut. İnşallah en kısa zamanda “Sosyal Hizmet Uzmanı” arkadaşların projesiyle oraya estetik bir kitaplık yapacağız. Maksat hasta ve hasta yakınlarının boş vakitlerini en azından kitap okuyarak geçirmesi. Bu noktada elimizden gelen ne varsa destek vereceğiz. Genel olarak hasta ve yakınları bizlere memnuniyetini dile getiriyorlar. Şikayet ettikleri nokta ise Bismil merkezi ile hastane arasındaki yol mesafesi oluyor. Bunun ise bizimle bir ilgisi bulunmuyor.

-Son olarak Bismil Medya aracılığıyla ne mesaj vermek istersiniz?

-Dünyanın en önemli varlığı insanımızın en zor zamanlarında yanında olmak, acılarını ve mutluluklarını paylaşmak bizlere büyük bir haz vermektedir. Bir hastamızın hastanemizden güler yüzle ayrılması bizler için her türlü bedelin üstündedir. Ve bizler de tüm personellerimizle birlikte bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bismil halkına ve sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akif onur     2018-06-09 Bende fazla kitap mevcut sayın Caner çakın hocamla iletişime geçip bende bulunan kitapları hastaneye bağışlamak istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!