HDP, HÜDA PAR İLE İTTİFAKTA ANLAŞTI MI ? !!!

HDP, doğu ve güneydoğuda faaliyet gösteren 5 partinin seçimlerde Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile ittifak yapma teklifine parti tabanının buna hazır olmadığını gerekçe göstererek olumsuz yanıt verdi.

HDP, HÜDA PAR İLE İTTİFAKTA ANLAŞTI MI ? !!!
HDP, HÜDA PAR İLE İTTİFAKTA ANLAŞTI MI ? !!! Admin
TABANLAR RAHATSIZ OLDU !!!
Siyasi rakip olan iki partinin ilk kez birbirine bu derece yakınlaşması her iki partinin tabanında tartışmaları da bereberinde getirdi. Edinilen bilgiye göre, Hüda-Par ile ittifak olabileceği haberlerinin kamuoyuna yansıması üzerine parti tabanından tepkiler yükseldi. Parti içindeki sol ve sosyalist bileşenler de Hüda-Par ile ittifaka olumsuz görüş bildirdi. HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin Hüda-Par ile ittifakın söz konusu olamayacağını açıklamasının ardından Kürt seçim ittifakına 'Hüda-Par’ın içinde yer alacağı bir ittifaka partinin hazır olmadığı' belirtilerek olumsuz yanıt verildi.
HÜDA PAR CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLEYECEK
Hüda Par, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını duyurdu.
Kararı, HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Mehmet Yavuz'un İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında şu sözlerle resmen duyurdu:
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni devam ettirme yönünde irade beyanında bulunan Erdoğan'ı destekleme kararı aldık."
24 Haziran'daki milletvekilliği seçimine ülke genelinde kendi logosu ve adaylarıyla katılacak HÜDA PAR, Diyarbakır'da eski genel başkanları Zekeriya Yapıcıoğlu'nu, Batman'da ise genel başkan yardımcısı ve aynı zamanda GİK üyesi Aydın Gök'ü bağımsız aday olarak destekleyecek.
BARIŞ ŞERBETİ İÇİLEMEDİ !!!
Oysa geçen hafta Hüda-Par Sözcüsü Said Şahin, KRT televizyonuna konuk olduğu programda, Çağlar Cilara’nın sorularını cevaplamış ve şunları söylemişti:
“HDP velev ki geçmişte bize düşmanlık da yapmış olsa, halen sorunlu da olsa; zihniyet olarak, ideolojik olarak, yaklaşım olarak, pratik olarak sorunlu da görsek, biz yapmak adına, düzeltmek adına, normalleştirmek adına, toplumsal farklı kesimleri yakınlaştırmak adına müsbet adımlar atmaya çalışıyoruz. HDP’yi de bu bağlamda değerlendiriyoruz. Çoğunluğu, tabanları itibariyle Kürt olan iki partinin normalleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yönde adımlar attık. Çünkü toplumun, bölgenin sosyolojisini iyi okumak, göz önünde bulundurmak lazım."
KÜRTLERDE BİR KARDEŞ HÜDA PAR'DAN BİR KARDEŞ DE HDP'DENDİR !!!
Kürtlerde bir kardeş HDP’den, bir kardeş Hüda-Par’dandır. Biz aile meselesinden bahsediyoruz. HDP, Hüda-Par meselesi aile meselesidir. Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır.” Şahin, “Geçmişten bugüne kadar bizden kaynaklı yaşanmış herhangi bir düşmanlık yok. Diğer taraftan kaynaklı yaşanmış maalesef olumsuzluklar oldu. 6-8 Ekim olaylarını dahi çizecek kadar, biz yeter ki iyi niyet görelim, samimiyet görelim, halkımızın, toplumumuzun faydasını görelim biz acılarımızı yüreğimize gömmeye ve bunun üzerine "Barış Şerbeti" içmeye, diyalog şerbeti içmeye, normalleşme şerbeti içmeye hazırız. Bu kadar net söylüyorum” diye konuşmuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!