BİSMİL'İN ÖRNEK ÖĞRETMENİ, PROJELERİYLE ÖĞRENCİLERE IŞIK OLUYOR !!!

Bismil Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmeni ve aynı zamanda Bismil Tema Vakfı Başkanı Engin AKYOL, yaptığı proje ve ağaç ekimleriyle öğrencilere ve gençlere örnek oluyor.

BİSMİL'İN ÖRNEK ÖĞRETMENİ, PROJELERİYLE ÖĞRENCİLERE IŞIK OLUYOR !!!
BİSMİL'İN ÖRNEK ÖĞRETMENİ, PROJELERİYLE ÖĞRENCİLERE IŞIK OLUYOR !!! Admin

Öğretmen demek yol gösterici, hedefi olan ve örnek olan kişilik demektir. Toplumda ön planda olmazlar siyasetçiler gibi. Ama toplumu kuranlar ve yetiştirenler de onlardır. Bu hafta değerli öğretmenlerimizi tanıtalım dedik. İlk olarak Bahçeşehir Koleji Engin AKYOL öğretmenimizi tanıtalım. Kendisi Bismilli. Fen ve Teknoloji öğretmeni. Bismil Tema Vakfı Başkanı. Birçok organizasyonda da yer alan bir kişiliğe sahip.  Yeni ve çağdaş eğitim sisteminin içinde yer alan STEM sistemini en iyi uygulayan öğretmenlerden birisi. Her yıl öğrencilerle ve vatandaşlarla ağaç dikimi yapıyor. Toprağı ve doğayı çok seviyor ve sevdiriyor insanlara. 

STEM EĞİTİMİNİ BAŞARIYLA UYGULUYOR

Bismil'de bir ilk daha!

STEM Eğitimi ve bu eğitimle öğrencilerin var olan bilgileri ile model ve materyallerle sergi açtı. Peki STEM nedir?

STEM; Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin başharflerinin birleşiminden oluşuyor.

STEM öğrencinin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek kullanması amacıyla oluşmuş bir yaklaşımdır. Aynı zamanda da eğitime yön ve rehber olan bir yol ve öğrenci için eğitimi anlamlı kılan yaklaşımdır.

 Peki STEM Okulu Olmak Neden Bu Kadar Önemli?

Bahçeşehir Okulları’nda uygulanan STEM eğitiminin amacı; temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek.

Bahçeşehir Okulları Türkiye’de STEM eğitimine öncülük etmeyi ve bu eğitimi yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Bahçeşehir Okulları’nın STEM eğitimine ağırlık vermesinin sebeplerini kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Günümüzde 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmenin yolu STEM eğitiminden geçiyor.

STEM eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve giderek daha çok önem kazanıyor.

STEM eğitimi öğrenciyi bilgi ve beceri olarak zenginleştiren aynı zamanda da öğrenciyi fen,teknoloji,mühendislik ve matematik alanlarında başarılı kılan bir sanattır. Bu eğitim ile öğrenciyi düşündüğünü hayatta geçirebilen aynı zamanda da sorgulayabilen nesil yetiştirmektedir. En önemlisi öğrenci ürün olarak kendi eserini ortaya koyarak bilgi temeli hayat problemi olarak çözümler üretebilen ve bu çözümlerle bilimi anlamlı kılan bir kuşak olarak herkese rehber ve model olmaktadır.

STEM SERGİSİ AÇILDI

Günümüz şartlarında bilgi temeli hayat problemleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu problemlere çözüm getirecek yeni nesil yetiştirilmelidir. Bu nesil de STEM eğitiminden geçmektedir. STEM eğitimi, eğitim –öğretim için için vazgeçilmezdir. İşte stem eğitiminde bismilde ilk olan stem sergimizden kareler..

Bismil Medya olarak kendisine başarılar diliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!