KADIN ÇALIŞMALARI UZMANI AHMET TUĞRUL DEMİR BİSMİL MEDYA'DA

Kadın erkek münasebetleri, kadın erkek çatışmaları ve problemleri,aile ortamındaki huzursuzlukların nedeni ve çözüm önerileri, kadın erkek ilişkileri üzerine gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında seminer ve toplantılara katılan Kadın çalışmaları uzmanı Sayın Ahmet Tuğrul Demir Hocamız bundan sonra Bismil Medya'da olacak. Bismil Medya olarak kendisine Hoş Geldin diyoruz.

KADIN ÇALIŞMALARI UZMANI AHMET TUĞRUL DEMİR BİSMİL MEDYA'DA
KADIN ÇALIŞMALARI UZMANI AHMET TUĞRUL DEMİR BİSMİL MEDYA'DA
Bu içerik 999 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Kadınların en çok anlam bulmaya çalıştıkları mevzulardan bir tanesi "Erkek Neden Aldatır?" sorusuna cevap arayışlarıdır. Erkeklerin aldatmasını kadınlar anlayamıyor. Bu anlamamazlık kötü mana da değildir. Erkeğin aldatma eylemine götüren sebeplerin farkındalığına varamamazlıktan gelmektedir. Kadınların kafalarında onlarca sorulardan bazıları şunlardır: "Her şey bu kadar güzelken, bu kadar iyiyken, neden böyle bir şey yaptı, neden aldatma ihtiyacı hissetti, neden bu güzel giden evliliği bozmak zorunda kaldım?" Sualleriyle çıkmaza girdiğini görmekteyiz. Bu yüzden genel olarak aldatma eyleminin genel sebeplerini açıklıyoruz.

Erkeklerin aldatma sürecinin belli başlı sebepleri vardır. İşin içinde bulunan duygusal zorluklar bazen sebepsiz yere bazen de bir heyecan arayışı buna sebep olabiliyor. Ama temel olarak aldatma:"Eskiden ciddi bir masraf, ciddi bir risk, ciddi bir maceraydı. Belki maddi gücünüzün çok yüksek olması gerekiyordu." Günümüzde öyle değil; bilgisayar başında oturabilirsiniz, akıllı telefonunuzun başında olabilirsiniz bir bakmışsınız ki aklınızda dahi yokken eşinizi aldatırken bulabilirsiniz. Her şey o kadar kolay ve hızlı gelişebiliyor ki aslında modern zamanın sıkınsı da budur.

Erkekler aldatma eylemini ilk olarak heyecan arayışı olarak girerler. Yani evliliğinin monoton gittiğini düşünen, keyif almadığını düşünen, heyecan vermediğini düşünen erkekler aldatmaya daha meyillidir. Eğer erkeğin etrafında aldatan erkekler varsa başka erkek arkadaşı sıklıkla eşlerini aldatıyorsa o erkeğin eşini aldatma ihtimali çok fazladır. Çünkü böyle bir durumda erkek kafasındaki o duvarları çok çabuk kırabiliyor, aldatma motivasyonuna çabuk girebiliyor. Bunun yanında kendisine ilgi gösteren bir kadının olması gerçek hayatta ya da sanal dünyada olabilir, erkek normal düzende hayatı devam ederken kendisine çok fazla ilgi gösteren bir kadınla karşılaşırsa bazen aklı karışabiliyor ve aldatma yönüne girebiliyor.

Aldatma eyleminin tehlikeli olduğu yer: Çiftlerin evlilikleri kötü gidiyor, belki çocuklar için, belki de sosyal sebeplerden dolayı, belki aile sebeplerinden dolayı ayrılamıyorlar ama birbirlerine karşı inanılmaz duygusal tatminsizlik var. Böyle bir durumda erkekler biraz daha duygusal temelli aldatmalara yönelebilirler. Belki aşık olabilirler, belki eşlerinde arayıp da bulamadıklarını başka kadınla bulacaklarını düşünebilirler.

Toplumumuzda tabu olmuş bir konu var o da cinselliktir. Aslında evlilikte cinselliğin fazla önemli olmadığını düşünen toplumsal algılarımız vardır. Belki de evlilik için ciddi bir problem olmayacağı düşünülüyor. Evlendikten sonra çoluk çocuğa karışınca cinselliğinde çiftler tarafından ikinci plana atılıp hayatın günlük genel geçer sorunlarına yoğunlaşmak gerektiği düşünülür. Ama burada çok da yanılıyorlar. Çünkü evlilikte cinsel hayat evliliğin gidişine en önemli etkenlerden bir tanesidir. Eğer ki cinsel tatminsizlik varsa eşler birbirleriyle tatmin edici senkronize edici cinsel hayat yaşayamıyorlarsa aldatma daha sık karşılaşılan durum olmaktadır.

Eşleri aldatan kadınlar eğer tek sefer olmuşsa, şaşırtıcı bir biçimde olmuşsa, yani beklemediğiniz bir anda olduysa erkeğin planlı ve sistemli bir şekilde değilde anlık bir hatası olarak görüyorsanız ve eşinizin bir şekilde toparlayabileceğinizi düşünüyorsanız eşinize bir şans daha vermenizi öneririm. Böyle bir durumda en azından düzeltilebilecek şeyler vardır. Bazen tek sefer aldatma boşanmayla sonuçlanabilir. Burada kadının güven duygusu doğal olarak çok fazla zedeleniyor. Ancak durumu krizi daha sağlıklı atlatıp toparlayan çiftlerde olduğunu unutmamak gerekir.

Ahmet Tuğrul DEMIR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!