Bismil’de Genç Çiftçi Projesi 2018 Yılı Başvuruları Başlıyor

Bismil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remzi Çekiç, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğin resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek, genç çiftçi projeleri için başvuruların 2 Nisan 2018 Pazartesi günü başlayacağını kaydetti.

Bismil’de Genç Çiftçi Projesi 2018 Yılı Başvuruları Başlıyor
Bismil’de Genç Çiftçi Projesi 2018 Yılı Başvuruları Başlıyor Admin
Bu içerik 2046 kez okundu.

Geçen Sene %100 Başarı Sağlandı

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bismil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remzi Çekiç, “Bakanlığımızca uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında, Bismil’de 2016 ve 2017 yıllarında toplam 36 genç çiftçimize destek verdik. Bunların tümü %100 başarı sağlandı. Bu yıl da Kaymakamımız sayın Turgay Gülenç’in girişimi ve  İl Valimiz sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun desteği ile geçen seneye göre daha çok hibe verileceğinin müjdesini verildi. Bizde gençlerimiz daha çok faydalanması için İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Halk eğitim merkezi iş birliği içerisinde “Sürü Yönetimi ve Arı Yetiştiriciliği” kurslarını açtık. Bu yıl genç çiftçi projeleri başvurulara 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlayacak ve kabul edilen projelere 30 bin lira hibe desteği vermeye devam edeceğiz. Genç çiftçilerimiz; “https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresinden ön başvurusunu yaptıktan sonra İlçe Müdürlüğümüze istenilen belgeleri teslim ederek kesin başvurularını yapmış olacaklardır. “dedi.

 

Son Başvuru 30 Nisan

2018 yılı genç çiftçi projelerinin başvuru tarihinin 30 Nisan Pazartesi sona ereceğini ifade eden Çekiç, “2018 Yılı Genç Çiftçi Projesinde hayvansal üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, ipekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı projelerinde 30 bin TL hibe desteği verilecektir. Yine bitkisel üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında; kapama meyve bahçesi tesisi, fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği ve kültür mantarı üretimi ve tesis yapımında, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik destekleme projeleri kapsamında; çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretiminde 30 bin lira hibe desteği verilecektir.“ açıklamasında bulundu.

Başvurularda çiftçilerde aranan şartları aktaran Çekiç, “İlgili tebliğin yayımlandığı tarih itibari ile 18 yaşını doldurmuş 41 yaşından gün almamış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, okur-yazar olmak, ücretli çalışan olmamak, örgün eğitime devam ediyor olmamak, askerlik görevi ve cezai hükümlülüğü devam eden veya denetimli serbestliği olan kişi olmamak, Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak, hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konulu proje başvuruları için 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak, arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi konulu proje başvuruları için en az 50 adet arılı kovan sahibi ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğine (TAB) üye olmak, 2016 ve 2017 yıllarında hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş olmamak, aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak, çiftçilerimizde aranan şartlardır. “ifadesini kullandı.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan genç çiftçiler, 02 – 30 Nisan 2018 tarihleri arasında “https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresinden genç çiftçi projesine başvuruda bulunabilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!