BİSMİLLİ DOKTOR ÖĞRENCİNİN MEKTUBUNA DUYARSIZ KALMADI

Mardin'de doktorluk yapan Alihan Oral , ulusal medyada da yer alan yaşadığı bir olayı Bismil Medya ile paylaştı.

BİSMİLLİ DOKTOR ÖĞRENCİNİN MEKTUBUNA DUYARSIZ KALMADI
BİSMİLLİ DOKTOR ÖĞRENCİNİN MEKTUBUNA DUYARSIZ KALMADI Admin
Bu içerik 1835 kez okundu.

Mardin'de doktorluk görevini yapan Bismilli hemşerimiz, ulusal medyada haber olan, kendisini etkileyen bir mektubu ve sonrasındakileri Bismil Medya ile paylaştı. Mardin’de yaşayan 13 yaşındaki Çiğdem Kaya, İstanbul Çapa Tıp Fakültesine gönderdiği mektupla doktoru yanına getirdi.

8. sınıf öğrencisi Çiğdem Kaya, İstanbul Çapa Tıp Fakültesine gönderdiği bir mektupla fakülteye olan hayranlığını anlattı. İstanbul Tıp Fakültesinde sosyal medya hesabında fenomen olan Kaya, yazdığı mektupla gönlünü fethettiği doktoru ayağına kadar getirdi. Mardin’de yaşayan 8. sınıf öğrencisi Çiğdem Kaya 3 kardeşi ile beraber Mardin Kabala Kayacan Ortaokulunda okuyor.

Aynı okulda okuyan kardeşi 11 yaşında 6. sınıf öğrencisi Aslı Kaya’ya öğretmeninin verdiği valiliğe ya da üniversitelere mektup yazın ödevinden esinlenerek kendisi de, Çapa Tıp Fakültesine olan hayranlığını dile getiren bir mektup yazarak postaya verdi. Postaya giden mektup fakültenin sosyal medya hesabında paylaşılarak çok fazla ilgi gördü. Bu ilgililerden biri de İstanbul Tıp Fakültesi mezunu dahiliye uzmanı Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Alihan Oral oldu. Oral, mektuptan etkilenerek Çiğdem Kaya’yı okulunda ziyaret etti.

Okulunda üstün başarı gösteren Kaya, en büyük hayalinin doktor olmak olduğunu söyledi. Kaya, "Dayım da doktor ona özeniyorum. Ben de onun gibi doktor olmak istiyorum" dedi.

ORAL: MEKTUPTAN ÇOK ETKİLENDİM

Kaya ile aynı yollardan geçtiğini söyleyen Dr. Alihan Oral, zamanında kendisine yol gösteren birinin olmadığını söyledi. Oral, "Bunun için ben bir yol gösterici olmak istedim. Mektuptan çok etkilenerek Çiğdem’i ziyaret etmek istedim. Umarım hayalini gerçekleştirir ve İstanbul Çapa Tıp Fakültesini kazanır" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!