Bismil de '' Mehmet Akif ERSOY' un Hayatı ve Eserleri Konulu Yarışma Yapıldı

Bismil Belediyesi ile Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yaptığı Protokol Gereği Liseler arasında “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımız” konulu ödüllü sınav yapıldı.

Bismil de '' Mehmet Akif ERSOY' un Hayatı ve Eserleri Konulu Yarışma Yapıldı
Bismil de '' Mehmet Akif ERSOY' un Hayatı ve Eserleri Konulu Yarışma Yapıldı Admin
Bu içerik 3002 kez okundu.

Bismil Belediyesi ile Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa düzenledikleri '' Mehmet Akif ERSOY' un Hayatı ve Eserleri'' adlı yarışmaya Bismil Anadolu Lisesi, Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Bismil Fatih Anadolu Lisesi ve Bismil Şefkat Anadolu Lisesi nden yaklaşık 350 öğrenci katıldı. Yarışma Bismil İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Faik GÜNDÜZ başkanlığında tertip edildi. Sınav Bismil Anadolu Lisesinde Yapıldı.

Sınavda Dereceye Giren İlk Üç Öğrenciye Altın Verilecek

Başkan Turgay Gülenç yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalar sonucunda Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marş’ımızı Anlamak için Liseler arasında sınav yapıldı.  Bu sınavda dereceye giren öğrencilerimiz, birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüsüne ise çeyrek altın verilecektir. Bismil Belediyesi olarak ‘gençlik geleceğimizdir’ diyoruz ve bu gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için Milli Eğitim Müdürlüğümüzle her zaman işbirliği halindeyiz. Bugün merhum şairimizi tanımak ve ayrıca İstiklal Marşı’mızı anlamak için yaptığımız sınav sayesinde gençlerimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne milletçe beraberliğimize vesile olacak eğitim çalışmalarını almış olacaklar.” Dedi.

Sınavla ilgili açıklama yapan Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, “İstiklal Marş’ımızı öğrencilerimize tam manasıyla anlatmak ve o duyguyu yükleyebilmek için bu sınavı yaptık. Katkılarından dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!