BİSMİL'E DEV PARK İHALELERİ TAMAM- BİSMİL'İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Bismil'e biri Halil İbrahim Oruç Parkının içinde "Masal Parkı", diğeri ise eski dolmuş garajının bulunduğu yerde "Şehitkamil Kardeşlik Parkı" olmak üzere iki büyük park yapım kararı alındı. İhaleleri tamamlanan parkların yapımı ise kısa sürede tamamlanacak.

BİSMİL'E DEV PARK İHALELERİ TAMAM- BİSMİL'İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
BİSMİL'E DEV PARK İHALELERİ TAMAM- BİSMİL'İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR Admin
Bu içerik 2844 kez okundu.

KARDEŞ ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ DEV BİR PARK YAPACAK

Gaziantep Şehitkâmil Belediyesi tarafında eski ilçe otogarı mevkiinde yapılacak olan kardeşlik park 7 ay içinde açılması planlanıyor. Şehitkamil Kardeşlik Parkı adıyla kurulacak olan park içerisinde pek çok rekreasyon alanı bulunacak.  40 bin metrekare alanda oluşturulacak park içerisinde futbol sahasından kafeteryasına kadar her türlü uygulamanın yer alacağı öğrenildi.

Şehitkamil ve Bismil Belediyelerinin kardeşliği kapsamında yapılan parkın ilçenin gelişimi ve değişimi için bir başlangıç olduğunu ifade eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Bu güzel yatırımın Şehitkamil – Bismil kardeşliğinin pekişmesine vesile olmasını diliyorum. Şehitkâmil Kardeşlik parkın, Bismil halkına hayırlı olsun.” dedi.

MASAL PARKINA EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNECEK

Bismil’de çocukların hayal dünyasını ve yeteneklerini geliştirmek, yetişkinlere farklı bir mekân alternatifi sunmak için masal park yapılacaktır.

Bismil Belediyesi tarafından İbrahim Oruç parkın içinde 14 bin metrekare alanda Masal Parkı yapılması kararı alındı. Yerli ve yabancı birçok masal ve halk kahramanının figürleri içinde barındırılan masal parkın ihalesi yapılmış olup 3 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

MASAL PARK DA BİRÇOK ÇİZGİ FİLM KAHRAMANI DA OLACAK

Masal Parkı’nda, Büyük Oyun Vapuru, Leylek oyun grubu Selahattin Eyyubi, Temel Reis, Ulubatlı Hasan, Ali Baba, Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat, Keloğlan, Deli Dumrul, Pinokyo, Şirinler, Kül Kedisi, Taş Devri, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Shrek ile Sevimli Fil Tırmanma gibi masal ve halk kahramanının figürleri yer alacak.

İhale aşamasında olan Masal Park, Şehitkamil kardeşlik parkı ve Üçgen parkının faaliyete geçmesiyle beraber Bismil’in yeşil alan ihtiyacının birçoğunun karşılayacağını öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!