Kayapınar' ın Çocukları Kodluyor Projesi

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kayapınar Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın ortak projesi olan “Kayapınar’ın Çocukları Kodluyor” isimli projenin açılışını gerçekleştirdi.

Kayapınar' ın Çocukları Kodluyor Projesi
Kayapınar' ın Çocukları Kodluyor Projesi Admin

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Kaymakam Balcı tarafından kısa bir sunum yapılarak projenin amacı, gençlere verilecek eğitimler gibi konularda genel bilgiler verildi.

Sunumun ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Değerli çalışma arkadaşlarım, Milli Eğitim camiamızın değerli mensupları, basın mensuplarımız, sevgili öğrencilerimiz, hanımefendiler beyefendiler. Bugün gerçekten yanımızdaki sevgili öğrencimizin sergilediği ve gösterdiği gibi, yeni bir çağı anlamak, bu çağa uyum sağlamak ve bu çağda iddialı olmak adına çok güzel projenin başlangıcında sizlerle birlikteyiz.“Eğitimin sadece o gün ve güncel olanı değil, geleceği kapsayan, kucaklayan ve bakış sunan bir derinlik olduğunu Diyarbakır’da ortaya koyuyoruz”

Dördüncü büyük sanayi devrimini dünya yaşıyor, bugün onu tartışıyor. Dünyanın gündemini biz bugün Diyarbakır’da ve Kayapınar’da aynı başlıkta hem buluşuyor hem konuşuyoruz. Eğitimin sadece o gün ve güncel olanı değil, geleceği kapsayan, kucaklayan ve bakış sunan bir derinlik olduğunu Diyarbakır’da ortaya koyuyoruz. Geleceğimiz, güvencemiz ve şüphesiz zenginliğimiz olan çocuklarımızı dünya çocuklarıyla aynı anda ve aynı boyutta buluşturuyoruz. Kalkınmanın, gelişmenin temel şartı bilgeye erişmek, bilgiyi üretmek ve bilgiyle rekabet edebilmektir. Bugün onun için dünyanın içinde bulunduğu dönem bilgi ekonomisi olarak adlandırılan ve en değerli veri olarak da bilimsel bilgiyi öne çıkartan bir dönemdir. Şüphesiz bu temelde gençlerimizin ve çocuklarımızın dünya ile aynı dili konuşması, dünyanın dili ile dünya ile yarışması lazım. Vizyonumuz bu, bakışımız bu ve heyecanımız da bu. İnancımız da odur ki bu imkânları sunduğun zaman birazdan içeride o heyecanıyla ürettiklerinin mutluluğuyla buluşacağımız her bir çocuğumuz inşallah gelecekte dünya çapında alanında iddialı olan ve tıpkı bu topraklardan Nobel’e uzanan Aziz Sancar gibi dünya çapında tanınan bir bilim insanı olacaktır. Yeter ki siz bu imkânı sunun kararlılığınız ile bu alt yapıyı oluşturun. 

“1500 çocuk Kayapınar’da 2018 sonuna kadar kodlama eğitimi alacak. Bu sadece Kayapınar ile de sınırlı kalamayacak. Diğer ilçelerimizde de ölçekleri ve altyapılarıyla çocuklarımız buluşacak”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!