Bismil’de Tarıma Dayalı OSB Kurma Girişimi Yeniden Başladı

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun Bismil’de katıldığı muhtarlar toplantısında verdiği talimatlar doğrultusunda ilçemizde yapılacak olan tarımsal organize sanayinin kurulması için Ekonomi ve İstihdam Koordinasyon Toplantısı Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in başkanlığında yapıldı.

Bismil’de Tarıma Dayalı OSB Kurma Girişimi Yeniden Başladı
Bismil’de Tarıma Dayalı OSB Kurma Girişimi Yeniden Başladı Admin
Bu içerik 1676 kez okundu.

Bismil Kaymakamı Turgay Gülenç’in başkanlığında yapılan toplantıya Belediye birim müdürleri, Kurum müdürleri, Oda Başkanları, Daire Amirleri, Bismil’ in önde gelen sanayi kuruluşları yetkilileri, çifçiler ve esnaflar katıldı.

Vali Güzeloğlu’nun girişimleri ile ilçemizde kurulması planlanan Tarıma Dayalı OSB’e için yapılan toplantıda işadamları, ilçemizdeki kamu ve özel kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda OSB girişimiyle ilgili olası riskler ve avantajlar değerlendirildi. Bismil Kaymakamlığının konferans salonunda yapılan toplantıda yapılması planlanan OSB projesi ile ilgi bilgi veren ve bu proje ilgili destek isteyen Kaymakam Turgay Gülenç bu projenin gerçekleşmesi için destek talebinde bulundu.

OSB Yeri Belirlemek İçin Komisyon Kuruldu

Toplantıda, elbirliğiyle, tek vücut olarak, Bismil’in gelişmesi ve kalkınması baz alınıp her kurumun ve kişinin Bismil’de OSB kurulması için elinden gelen desteği vereceği sözü alınarak, gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı. Sosyo kültürel ve ekonomik kalkınmasına ivme kazandırmak için ilçenin potansiyelini harekete geçirmek üzere gerçekleştirilen toplantıda, somut bir yol haritasını çizildi. Bismil’de ekonomik kalkınma için Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi için yer tespiti yapılması için Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç başkanlığında bir komisyon kuruldu. Toplantıda İmar sorunu, Dicle nehrinin ıslah çalışmaları, İlçede Turizm alanları, Karayolu, yol tali durumu  gibi konular görüşüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!