Bismilli Çocuklara Müjde !!!

Bismil’de çocukların hayal dünyasını ve yeteneklerini geliştirmek, yetişkinlere farklı bir mekân alternatifi sunmak için yapılacak olan Masal Parkın ihalesi yapıldı.

Bismilli Çocuklara Müjde !!!
Bismilli Çocuklara Müjde !!! Admin

Bismil Belediyesi tarafından İbrahim Oruç parkın içinde 14 bin metrekare alanda Masal Parkı yapılması kararı alındı. Yerli ve yabancı birçok masal ve halk kahramanının figürleri içinde barındırılan masal parkın ihalesi yapılmış olup 3 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Selahattin Eyyubi Figürü de Yer Alacak

Masal Parkı’nda, Büyük Oyun Vapuru, Leylek oyun grubu Selahattin Eyyubi, Temel Reis, Ulubatlı Hasan, Ali Baba, Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat, Keloğlan, Deli Dumrul, Pinokyo, Şirinler, Kül Kedisi, Taş Devri, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Shrek ile Sevimli Fil Tırmanma gibi masal ve halk kahramanının figürleri yer alacak.

“Masal Parkımızın Çocukların Gelişimine Katkı Sunacak”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, yaptığı açıklamada, çocuklara farklı ve öğretici bir dünya sunacak olan Masal Parkı ile Bismil’in de tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

“Kendi kültürümüzü öne çıkartacak bir planlama içerisindeyiz.” diyen Başkan Gülenç, 3 ay içinde Masal Parkı’nı çocuklarla buluşturacaklarını açıkladı.

Başkan Gülenç, çocukların Masal Parkı’nda aileleri ile dinlenebileceklerini ve eğlenebileceklerini dile getirerek, “Kendi kültürümüzden de bir şeyler alabilecekleri bir yapıya kavuşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Parkın içerisinde dünyanın kabul ettiği masal figürleri de yer alacak.” dedi.

Başkan Gülenç, Bismil’e ve çocuklara öğretici, dinlendirici ve huzur verici bir hizmet daha vermenin mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi.

Bismil’e özgü değerleri de içinde barındıran Masal Parkı’nın altyapı çalışmalarını belediyenin kendi imkânlarıyla gerçekleştireceğini aktaran Başkan Gülenç, “Selahattin Eyyubi’den Nasrettin Hoca’ya Karagöz ve Hacivat’tan Şirinler’e kadar parkta yer alacak 21 masal ve halk kahramanının heykelleri için ihaleyi tamamladık, yer tesliminden sonra yapımına başlanacaktır.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!