Düşündüren Soru Şimdi Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN 2017 yılında Bismil' e Doğalgaz geleceğini müjdeledi. Ancak...

Düşündüren Soru Şimdi Ne Olacak?
Düşündüren Soru Şimdi Ne Olacak? Admin

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2018’de doğalgazı olmayan il kalmayacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) Bismil de doğalgaz dağıtım bölgesi kapsamına alınmıştı. 2018 yılı Doğalgaz yatırım planında Bismil' e Doğalgaz geleceğini  yetkililer açıkladıktan sonra Doğalgazın nasıl dağıtılacağı Bismil halkını düşündürmeye başladı. İlçenin % 95 inin kaçak ve ruhsatsız binaların varlığı mahallelere nasıl dağıtılacağı merak konusu . Bismil merkez mahalleleri Altıok' un dışındaki Akpınar, Fatih, Fırat, Dumlupınar, Esentepe, Şentepe, Sanayi, Tekel mahallelerinde parmakla sayılacak binalar dışında ki yapıların kaçak olması Doğalgazın Bismil halkına çok uzak olduğunu gösteriyor. 

Kaçak ve Ruhsatsız Binalar

Ruhsatsız ve kaçak olarak yapılan binaların olduğu mahallelere doğalgazın verilebilmesi için kazı izninin olması lazım ayrıca kat mülkiyeti olmadan doğalgazın verilemeyeceğini, yetkililerin bu sorunu acilen çözüme kavuşturması gerekir. Doğalgaz sadece  ruhsatlı yapılara verilirse maliyet çok artacak ve ciddi manada belediye zarar edecektir.

 Bu sorunun biran önce çözüme kavuşturulması Bilmil halkının en büyük isteği olmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan     2018-03-01 Cok guzel bir soru.bismile dogalgazin bir an once gelmesi icin kaymakam ve belediye ile sık sık roportaj yapmaniz ve konu uzerinde ciddiyetle durmanizi bekliyoruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!