FATİH CAMİİ KISA SÜREDE İBADETE AÇILACAK !!!- RÖPORTAJ- -ÖZEL HABER

Bismil Fatih Camii, yakın zamanda yıkılıp yerine daha geniş ve estetik bir camii inşa edilecek. Bismil Medya olarak Fatih Camii İmam Hatibi Molla Yusuf Hocamızla bir görüşme gerçekleştirdik. Verimli geçen röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

FATİH CAMİİ KISA SÜREDE İBADETE AÇILACAK !!!- RÖPORTAJ- -ÖZEL HABER
FATİH CAMİİ KISA SÜREDE İBADETE AÇILACAK !!!- RÖPORTAJ- -ÖZEL HABER Admin
Bu içerik 1504 kez okundu.

FATİH CAMİİ'SİNİN YENİLENMEYE İHTİYACI VARDI

Bismil Medya sitemize gelen "Ne gerek vardı yeni camii yapılmasına ?" tarzı soruları cevaplandıran hocamız özellikle caminin çok nemli olduğunu yaşlılar, kalp hastası ve romatizmal hastalığı olanlar için ciddi sorun teşkil ettiğinden bahsetti. Konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Camimiz çok nemliydi. Hastalarımız ve yaşlılarımız için olumsuz bir durumdu bu. Bu noktada çok da fazla bir şey yapamıyorduk. Bu yüzden caminin yenilenmesine ihtiyaç vardı.

ERKEK VE KIZLAR İÇİN KUR'AN KURSLARI OLACAK

Yeni camimizin alt katında 4-8 yaş arası kız ve erkek öğrenciler için Kur'an kurslarımız olacak. Özellikle açıköğretim sınavları veya farklı sınavlar için ilçemize gelen misafirlerimiz çok sıkıntı çekiyordu. Onların mağdur olmaması için bir bayan mescidi olacak. Yine alt katta küçük bir mescit olacak. Toplamda alt katın genişliği 24, uzunluğu ise 26 metrekare olacak şekilde inşaa edilecek. Camimiz bittiğinde belki de gerek Kur'an kurslarının olması ve gerekse birçok ihtiyacı karşılaması yönünden Bismil'de ilk olacak.

FATİH CAMİNİN YAPIMINI "ARSLAN AİLESİ" ÜSTLENDİ

Bismil'de merhum Muzaffer ARSLAN'ın yapımını üstlendiği Hacı Şeyhmuz Arslan camisinin haricinde birçok eğitim kurumu ve camininin arsa tahsisinde "Arslan Ailesi"nin hibesi ve katkısı bulunuyor. Örneğin, Mehmetçik İlköğretim Okulu, Kurtuluş İlköğretim Okulu, Öğretmenevi, Vahdet Camisi, Hazreti Ömer Camisi, Askerlik Şubesi gibi birçok hayır ve eğitim kurumunun arsasını "Arslan Ailesi" üstlenmiş. Bu noktada Fatih Camisinin yapımının tamamını Merhum Aziz ARSLAN'ın hanımı Hacı Mevlide ARSLAN üstlendi. Vekaleti ise akrabası Yavuz ARSLAN verdi.

Bismil Medya olarak yeni camimizin tüm Bismil halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Ayrıca gerek kaymakam bey ve gerekse müftü beyden, yaptığı hayır ve hasenatlardan dolayı "Arslan Ailesi"ne bir plaket verilmesini istiyoruz. Umarız bu gibi hayırlar diğer zenginlerimize de örnek olur. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bismil     2018-02-21 Allah razı olsun. Memleket e hizmet eden kim olursa olsun allah hepsinden razı olsun. Arslan ailesinide kutluyorum. Allah nice hayırlar yapmayı nasip etsin
BİSMİL MEDYA     2018-02-20 Sayın Yusuf Hacamız, Gerekli düzeltmeler yapılmıştır. Teşekkürler.
Yusuf     2018-02-19 Düzeltme:MISAFIRHANE yerine BAYAN MESCIDI olacak bilgilere
Yusuf     2018-02-19 Düzeltme:MISAFIRHANE yerine BAYAN MESCIDI olacak bilgilere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!