Reklamı Geç
Kızılay Web Banner 160X600
Kızılay Web Banner 160X600

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak'tan Zehir Zemberek Açıklama

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Devlet okullarında öğretmenlik yapan eğitimcilerin para karşılığı kendi öğrencilerine dışarıda kurs vermelerini doğru bulmayarak bunun suç olduğunu ve cezalarından birinin de görevden atılma olduğunun bilinmesini istedi. Bu durumun FETÖ’ cü zihniyetinin devamı olduğunu vurgulayan Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, etik ve ahlaki olmadığını savundu.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak'tan Zehir Zemberek Açıklama
Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak'tan Zehir Zemberek Açıklama Admin
Bu içerik 6327 kez okundu.

Öğrencisine dışarıda kurs veren öğretmenlerin aslında iyi niyetten uzak düşüncelerde olduklarına dikkat çeken Aydın Ak:

“Bakın ben okulda bu işi yapamıyorum, parayla gelin benim kursuma, ben sana notta veririm, özel ilgide gösteririm demektir ve bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Biz bu çalışmaları zaten okullarımızda ücretsiz veriyoruz.” dedi.

AHLAKİ VE ETİK DEĞİLDİR

Ak, Özellikle devlet okullarında kendi öğrencilerine para karşılığı dışarıda kurs veren öğretmenlerin aslında bilerek ve isteyerek çocukları eğitmediğine vurgulayarak, “Bu ahlaki de, etik de değil. Kendi öğrencine dışarıda sen kurs verdiğin zaman bu şu demektir, taraflı, yanlı olmaktır. Bakın ben okulda bu işi yapamıyorum, parayla gelin benim kursuma, ben sana notta veririm, özel ilgide gösteririm demektir ve bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Biz bu çalışmaları zaten okullarımızda ücretsiz veriyoruz, hafta sonu kurslarımız var, devlet aynı parayı öğretmene zaten veriyor. Biz zaten şu anda gerçekleştirdiğimiz kurslarla veriyoruz, öğretmene parasını devlet veriyor, kaynaklarını ücretsiz olarak belediyeden alan öğrencilerimiz ücretsiz kurslarına gidiyorlar.” dedi.

‘FETÖCÜ ZİHNİYETİN DEVAMIDIR’

Öğretmenlerin öğrencilerine para karşılığı kurs vermesini FETÖCÜ zihniyetin devamı olarak değerlendiren Ak, “Öğretmenlerin genel anlamda öğrencilerine para karşılığı ders, etüt, kurs vermesi bura FETO gibi bir sıkıntı, bir sorundur. Bu da gençlerin geleceğini çalmaktır, oynamaktır, velinin cebine göz koymaktır. Bu uygulama ile öğretmen ben bu işte yetersizim, bunu Milli Eğitimde yapamıyorum ama sen para verirsen ders veririm demek oluyor. Bu bir suçtur, görevden atılma sebebidir. Terörle mücadeleden sonra bu sefer bunlarla mücadele edilecek. Önemli olan çocuğun eğitimini, öğretimini okulda almasıdır. Bu tarz uygulamalar içinde olan. Kendi öğrencisine dışarıda para karşılığı kurs veren hocalarımız ağır suç işliyorlar.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vedat ertekin     2018-04-15 Milli Eğitim Müdürü bir kamu çalışanıdır.Suç konusunda da epeyce bilgisi var anlaşılan.Peki bir kamu görevlisi neden iktidar partisinin kongresine katılıp siyasi faaliyet yapar? Siyaseti seviyorsa basar istifasını siyasi olarak devam eder hayatına.Bismilin gelmiş geçmiş en talihsiz eğitim dönemidir .
vatandaş     2018-03-30 KESİNLİKLE MÜDÜRÜM DOĞRU SÖYLÜYOR .ÖZEL OKULLARDA MALESEF KENDİNİ PERİŞAN EDEN MEB ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞİYOR .YAHU GÖZÜNÜZ DOYSUN SİZ ÇALIŞMAZSANIZ DIŞARDAKI ÖĞRETMENLER DAHA İYİ İŞ BULABİLECEK....
Muhammed Ali     2018-03-07 Örgün eğitim devlet tarafından verilmelidir. Okuldaki öğrenciyi okul dışında maddi kazanç sağlayarak egitmek demek, yetersizliği kabul etmek demektir. Zaten hafta sonlari okullarda kurslar var. Veliler çocuklarını okullara teslim etmeli merdiven altı egitim kurumlarina degil
Vatandaş     2018-02-20 Tam yerinde bir açıklama müdürüm.Sizi tebrik ediyorum. bu tür kursları veren öğretmen dedigimiz şahıslar hakkinda geregini yapacaginizdan zerre kadar şuphem yok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!