Kaçak Zirai İlaç Satıcıları Sağlığımızı Tehdit Ediyor

Kaçak bir şekilde zirai ilaç satıcıları insan sağlığını ciddi manada tehdit ediyor. Bismil İlçesinde kaçak ve ruhsatsız bir şekilde ziraat mühendisi olmadan zirai ilaç satışı bilinçsiz ilaçlamaya sebep oluyor.

Kaçak Zirai İlaç Satıcıları Sağlığımızı Tehdit Ediyor
Kaçak Zirai İlaç Satıcıları Sağlığımızı Tehdit Ediyor Admin

Tarım Bakanlığına bağlı Bismil İlçe Tarım Hayvancılık Müdürlüğü gerekli denetimleri yapmayarak halkın sağlığını tehdit ediyor. Zirai İlaç satışındaki temel şartın belge sahibi ziaat mühendisi olma şartı yok sayılarak kaçak bir şekilde Bismilde satış yapan zirai ilaç satıcıları hem sağlığı tehdit ediyor ; hem de vergi kaçırarak milli ekonomiye zarar veriyor. Bismil İlçesinde ruhsatlı 20 civarında Zirai İlaç Bayisi olmasına rağmen 40 civarında kaçak ve ruhsatsız zirai ilaç satan dükkan bulunmakta.

Bismil ilçe Tarım Hayvancılık Müdürlüğünün konuya sessiz kalması ruhsatlı Zirai İlaç Bayilerini düşündürmektedir. İlçede Ruhsatlı Zirai İlaç Bayileri defalarca ilçe Tarım Hayvancılık Müdürlüğüne şikayet etmelerine rağmen hiç somut adım atılmamasından ciddi manada rahatsız olduklarını belirtmekte. Ruhsatlı Zirai İlaç dükkanı açmanın çok maliyetli ve aylık minimum 10 - 15 Bin TL giderin olduğu bilinmekte. Kaçak ve ruhsatsız bir zirai ilaç dükkanı sadece iş yeri kirasından ibaret olmakta. 

Denetimler Sadece İşini Layıkıyla Yapanları Bağlamakta

İlçe Tarım Müdürlüğünün denetimlerini sadece ruhsatlı bayilere yönelik olmakta.  Ruhsatsız ve kaçak Zirai İlaç dükkanların denetlenmediği gerçeği ilçede bir başıboşluğun göstergesidir.

Aslında Zirai ilaç satma yönetmeliği ile İnsan ilaçlarını satan eczaneler yönetmeliği arasında fark olmamasına rağmen bu kaçak dükkanların varlığının sadece zirai ilaç dükanlarında olması çok manidar.

Bilinçsiz zirai ilaç kullanmanın hem ekonomiye; hem de sağlığa ciddi manada zarar veriyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!