SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN(BİSTK) "TARAFSIZLIK VURGUSU"

Bismil Ak Parti'de hafta sonu yapılacak olan olağan kongre öncesi Bismil'deki Sivil Toplum Kuruluşları "Tarafsızlık" vurgusu yaptı. Ak Parti'nin Bismil'deki iki adayına da eşit mesafedeyiz diyen (BİSTK), genel merkez ve halkımızın kararına saygı duyacaklarını belirtti.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN(BİSTK)
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN(BİSTK) Admin

Bismil İslami Sivil Toplum Kuruluşları (BİSTK) Başkanı Mehmet Şerif ARAS, Bismil Medya’ya şu açıklamalarda bulundu:

“Son günlerde BİSTK platformuna karşı birtakım suçlamalarda bulunanlar olmuştur. BİSTK olarak düzenlediğimiz istişare toplantısında ortak bir metin oluşturduk. Bu metni sizlere sunmak istiyoruz.

KURULUŞ AMACIMIZ BİRLİK VE KARDEŞLİKTİR

BİSTK 5 yıldır ilçemizde faaliyet yürütmektedir. BİSTK platformunun kuruluş amacı ülkemizde ve bölgemizde faaliyet gösteren İslami camiaların ve Stk ‘ların birlikteliği ve kardeşliğidir. Tamamiyle insan ve hizmet odaklı çalışmakta olan platformumuz, ülkemiz ve bölgemizde milli ve manevi değerler çerçevesinde şuurlu ve inançlı bireyler yetiştirerek her türlü kötü davranışlardan uzak bir toplum oluşturmaktır. BİSTK Bismil halkıyla iyi bir iletişim kurmuş; birlik, beraberlik ve kardeşlik sağlayıp pekiştirmiştir. Yaptığı hizmetler hem Bismil’de hem de Bismil dışındaki sivil toplum kuruluşlarıyla , siyasi partiler tarafında takdir edilmiştir. BİSTK siyasi bir oluşum değil, bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Platformumuz, bazıları tarafından siyasetin içine çekilmeye çalışılmaktadır. BİSTK olarak bizleri bu yarış ve çekişmenin içine çekmeye çalışmak ve taraf etmek bir yanılgı ve büyük bir hatadır. Bu kardeşlerimizin gaflet içerisinde olduğu kanaatindeyiz.”

GÜCÜMÜZÜ KUR’AN ve SÜNNETTEN ALIYORUZ

Bu gibi küçük hesaplarla birligimizi karalamak ve yıpratmak hiçbir tarafa yarar sağlamadığı gibi ilişiklerimize de zarar verecektir. İlçemizde Pazar günü yapılacak olan Ak Parti kongresinde kongreye gidecek iki adaya da BİSTK olarak tarafın olmadığımızı, BİSTK olarak Başkan seçme ve atama gibi bir görevimizin olmadığını bu görevin ancak mevcut siyasi partilerin görevi olduğunu ifade etmekteyiz. Re’is-i Cumhurbaşkanımızın her platformda dile getirmiş olduğu milli ve manevi değerlerle yetişen dindar bir gençlik yetiştirmek BİSTK'ın hizmet alanıdır. BİSTK bu şiarla ve şuurla davasını yürütmektedir.

BİSTK bir İslami sivil toplum kuruluşudur. Siyasi kuruluş ve bir parti değildir, özelliğimizi de özellikle vurgulamak isteriz.”

Saygılarımızla

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!