İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ YENİ BİNASINA KAVUŞACAK

Bismil Belediyesi ve İlçe Müftülüğü arasında eski cezaevi yerine Müftülük binası, konferans salonu, mescit ve kuran kursu yapımına yönelik protokol imzalandı.

 İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ YENİ BİNASINA KAVUŞACAK
 İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ YENİ BİNASINA KAVUŞACAK Admin
Bu içerik 1593 kez okundu.

Daha önce Adalet Bakanlığı tarafından Diyanet işlerine tahsis edilen eski cezaevi yeri Bismil belediyesi tarafından yıkılarak enkazı kaldırılmıştı. Belediye tarafından ihaleye çıkarılacak olan Müftülük binası, içinde Kuran kursları konferans salonları, Mescit ve hizmet binası olacaktır. 1250 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 5250 m2 alanda kurulacak olan binanın çevre düzenlenmesi ve kaba inşaatı Bismil Belediyesi tarafından yapılarak ilçe müftülüğüne devredileceğini açıklandı.

Müftü Durmuş, Eski cezaevi mevkisinin gelişmişlik açısından geri kalmıştı bu projeyle o bölgenin kısmen canlandırarak bu mahallemize de değer kazandırmak açısından önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Burada insanlar namaz kılacak. Çocuklarımız ilim öğrenecek. Ve en önemlisi ise mevcut müftülük binamızın yeterli olmadığını belirterek İlçemize bu güzel eseri bırakan Kaymakamımız ve Başkanımız Turgay Gülenç’e teşekkür ediyorum” diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!