"GÜLENÇ" BARIŞTIRIYOR

Bismil Altıok mahallesinde yaklaşık 5 ay önce alacak verecek meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada Karaaslan ve Öncel aileleri arasında başlayan husumet Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un girişimleri sonucunda son buldu.

Admin
Bu içerik 1334 kez okundu.

8 Kişinin Yaralandığı Silahlı Kavga Başkan Gülenç’in Girişimiyle Barışla Sonuçlandı

Bismil’de yaklaşık 5 ay önce alacak verecek meselesi yüzünden Altıok mahallesi Ziraat odası ve Müftülük caddesinde çıkan silahlı kavga da biri ağır olmak üzere 8 kişi yaralanmıştı. Olay sonrası Karaaslan ve Öncel aileleri arasında başlayan husumet Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un girişimleri ile sonlandırıldı. Barış törenine, Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Camii imamları ve her iki aile bireyleri katıldı.

Kanaat önderleri ve her iki ailenin bireylerine teşekkür eden Başkan Gülenç, “Maalesef geçtiğimiz aylarda hiçbirimizin tavsif etmediği bir olay oldu. Hepimiz biliyoruz ki ne kadar sıkıntılı ortamlar olursa olsun olaylar ne kadar hoşumuza gitmese de mutlaka bir araya gelip barışmamız gerekiyor. Bu hem dinimizin gereği hem de örfümüzün geleneğidir. Hiç kimse böyle bir olayın yaşanmasını zaten tavsif etmiyor. Kanaat önderleri ile beraber iki aile ile görüştük. Sağ olsunlar aileler bizi kırmayarak girişimimizi karşılıksız bırakmadıkları için her iki ailede teşekkür ediyorum. ” dedi.

Başkan Gülenç’in konuşmasının ardından Karaaslan ve Öncel aileleri Kur’an-ı Kerim’in altında geçtikten sonra tek tek birbirleriyle tokalaşarak barıştılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!