Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi nden Büyük Başarı

Bismil'de okul sporlarına katılan okullar büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi nden Büyük Başarı
Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi nden Büyük Başarı Admin
Bu içerik 3292 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Diyarbakır da Düzenlenen Okul Sporları  Ödül TörenindeBismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi  1 Kategoride 2 Ödül Aldı.

Diyarbakır’da il genelinde gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren bin 172 sporcuya kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.
Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında birinci dönem itibari ile Diyarbakır’da 8 branş ve 15 kategoride gerçekleştirilen mahalli müsabakalar sonucunda dereceye giren 118 okuldan bin 172 sporcuya ödülleri törenle verildi. Yenişehir ilçesinde bulunan Seyrantepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene İl Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve öğrencilerin katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, son 6 ayda özellikle eğitim alanında çok güzel gelişmelere tanıklık ettiklerini belirterek, “Bundan ayrıca bir mutluluk duyuyorum. Görev süremizin başladığı gün ifade ettiğimiz gibi eğitim en temel önceliğimiz ve hizmet alanımız. Çocuklarımızı eğitimde öz güvenli, bilgili, kişilikli, değerlerine bağlı ve onları taşıyacak şekilde yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğu. Diyarbakır’da okulların bu anlamda sadece eğitim veren değil değerler eğitimi ile buluşan, çocuklarımıza kültür, sanat ve spor etkinliklerinin alt yapısını da hazırlayan eğitim kurumları olması temel hedefimiz. Göreve başladığımızda çok yetersiz olan, kabul edilmesi mümkün olmayan, Diyarbakır için de sürdürülmesi de mümkün olmayan eksiklikleri okul spor kulübü kavramı noktasında da ve sporla buluşan çocuklarımız noktasında da çok daha iyi bir yere getirdik” dedi.

İl düzeyinde düzenlenen spor müsabakalarına ilk kez katılan Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Badminton Alanında 2 Kategoride 2 ödül aldı. Genç Kızlar Badminton İl düzeyinde yapılan müsabakalarda Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi İl 3. sü oldu Genç Erkekler Baminton Müsabakasında İl 4. sü oldu. Ödüllerini okul müdürü Abdulvahap ÇELİK ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf UTKUCU ile birlikte İl Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU ndan aldılar. Diyarbakırdaki Ödül Töreninde Bismil Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Orhan YILDIZ ödül alan sporcuları yalnız bırakmadı. 

Bismil Medya olarak Bismil 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ne başarılar diliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"DEMİRTAŞ" AİLESİ TAZİYE MESAJI
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!
KOVİT AŞISINDA SON DAKİKA !!!