AK PARTİ İLÇE KONGRESİNDE AK PARTİNİN ADAYI KIZILKAYA

Ak Parti İlçe BaşkanI, geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Merkezi tarafından yetki bilindiği gibi Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı olan ve İlçe Başkanlığına aday olan; Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile yapılan istişareler sonucu Mehmet KIZILKAYA atanmıştı. Ak Parti İlçe Kongresi 18.02.2018 tarihinde Bismil Doğan Düğün Salonunda gerçekleştirilecek.

AK PARTİ İLÇE KONGRESİNDE AK PARTİNİN ADAYI KIZILKAYA
AK PARTİ İLÇE KONGRESİNDE AK PARTİNİN ADAYI KIZILKAYA Admin

Haber Merkezimize Ulaşan bilgilere göre farklı bir ismin de kongrede aday olacağı yönündedir.

İlçe Başkanı Abdulhadi AKAYDIN ın Tavrı

Mevcut ilçe başkanı Abdulhadi AKAYDIN aday olmayacağını Ak Parti Genel Merkeze ilettikten sonra Bismil İlçe Başkanlığına 14 aday talip olmuş ve 5 aydır bu soru cevap bekliyordu. Abdulhadi AKAYDIN sosyal medya hesabından aynen şu ifadelere yer verdi. ‘’ 18 şubat saat.10.30 da.( Görevimizi devir edeceğimiz ) Ak partimizin.6 ci. olağan kongresi Doğan düğün ve konferans salonunda yapılacaktır kongreye tüm hemşerilerimiz ve Ak parti ailesi davetlidir şimdiden Ak Parti ilçe kongresinde. ilçe Başkanı olarak TEK Aday kardeşimiz kardeşiniz evladınız mehmet kızılkaya ve yönetimine. 25 'i asil. 13 yedek olmak özere tüm Teşkilata şimdiden tebrik eder başarılar dileriz.Ayrıca Partimize müracat eden 14 aday kardeşlerimize partim ve teşkilatım adına çok teşekkür ederiz yeni seçilecek teşkilata yardımcı olmaların temenni ederiz. ‘’

Abdulhadi Akaydın

Genel Merkeze Rağmen Farklı Bir İsmin Aday olması

Ak Parti Kongrelerinde alışıla gelmiş teamül Genel Merkezin belirlediği ismin başkan olarak seçilmesi yönünde bir kaide söz konusudur. Özellikle Türkiye’ nin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Ak Parti kongrelerinin beklenmedik adaylar ve sıkıntılarla gündeme gelmesi genel merkez tarafından nasıl karşılık bulacağı merak konusuydu.

Hakkari İl Kongresi Örneği

Ak Parti Hakkari İl Başkanlığı seçiminde sürpriz bir şekilde Genel Merkezin belirlediği aday dışında beklenmedik bir şekilde farklı bir aday çıkmıştı ve bu aday Ak Parti Genel Merkezi tarafından görevden alınmış ve belirlediği adayı il başkanlığına atamıştı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kadir     2018-02-10 bu tür yandaşlıkla iftirayla siyaset olmaz akparti genel merkezi milas ilçe başkan adayı olarak abdullah kıbrıslı yı gösterdi. ama karşısına fahri acar aday oldu ve kazandı. akparti genel merkezide delegelerin gercek akpartililerin kararına saygı duyarak DEVAM kararı verdı. fahri acar 190. oy alarak başkan seçildi ve şuan görevde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!