Bismil Gençlik Merkezi İçin Start Verildi

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in girişimleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanılan Bismil Gençlik Merkezi’nin temeli için Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Gençlik ve Spor Bakanlığın temsilcisi Kamil Kavuran ile beraber ruhsat imzasını atılarak projeye start verildi.

Bismil Gençlik Merkezi İçin Start Verildi
Bismil Gençlik Merkezi İçin Start Verildi Admin

10 Bin Metre kare alanda yapılacak

Güneydoğu da benzeri nadir bulunan projelerinden biri olduğu belirten Başkan Gülenç, bundan sonraki süreçte projenin bir an önce tamamlanarak hayata geçirilmesi için çalışmaların takipçisi olacaklarını ifade ederek,” görev süremiz boyunca gençlerimizi hayata hazırlama adına, Spor kulüplerine destek, Spor sahaları ve Eğitim Spor Kulübü olmak üzere bir çok önemli projeyi hayata geçirdik. Geleceğimiz olan gençlerimize, Gençlik Merkezi ile bir önemli proje daha kazandırıyoruz. İlçemize hayırlı olsun.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Eski tekel binasının bulunduğu alandan yaklaşık 10 bin metre kare arsa tahsisi yapılan gençlik merkezi, 4 bin metre kare kapalı alana yapılacak.

 

Emeği Geçenlere Teşekkür

İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ilçenin en büyük eksikliklerinden birini daha tamamlayacaklarını belirterek “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin eksikliklerini bir bir belirleyip gerekli çalışmalar ile ilgili yerlere sunduk. Bu eksikliklerden biride ilçemiz gençlerinin spor ve etkinlik yapabilecekleri bir merkezdi. Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, yeni bir şeyler öğrenebilecekleri ve sosyalleşecekleri gençlik merkezi için temel atıldı. Yaptığımız ön çalışmalarla birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile yaptığımız istişareler ile bu önemli projenin başlamasını sağladık. Bismilli gençleri artık bu modern merkezde sportif ve kültürel etkinlikleri yapacaklar. Temelini attığımız merkez 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Bu güzel projede Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak Üzere Başbakanımız, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İl Müdürümüz Mehmet Demir ve emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Nitelikli Gençler Bu Tesislerde Yetişecek

Bu günden itibaren 360 günü içerisinde bitirilecek olan Gençlik Merkezi’nin, içerisinde bay ve bayanlar için sportif faaliyetlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, el sanatları atölyesi, derslik salonu, seminer odası, zekâ oyunları salonu, el sanatları atölyesi, kafeterya, el sanatlarının sergi ve satış salonları gibi bölümler bulunacak. Aynı zamanda gençlerin, eğitim, kültür, sosyal, spor, sanat alanlarında çeşitli eğitimler ve kurslar alabileceği önemli bir merkez olarak hizmet verecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!