AK PARTİ BİSMİL İLÇE BAŞKANI DEĞİŞTİ

Bismil Ak Parti İlçe Başkanlığına Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı görevini Yürüten Mehmet KIZILKAYA Genel Merkez Tarafından Atandı.

AK PARTİ BİSMİL İLÇE BAŞKANI DEĞİŞTİ
AK PARTİ BİSMİL İLÇE BAŞKANI DEĞİŞTİ Admin

Bismil Ak Parti İlçe Başkanlığına Mehmet KIZILKAYA getirildi. Bismil Ak Parti İlçe Başkanı Abdulhadi AKAYDIN ın Genel Merkezin isteği doğrultusunda aday olmayacağını açıklamasından sonra adeta yılan hikayesine dönen ilçe başkanlığı uzun istişare ve değerlendirmeler sonucunda Mehmet KIZILKAYA isminde karar kılındı. Mehmet KIZILKAYA bir çok aday arasında büyük bir başarı örneği göstererek 18 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak İlçe Kongresinde Genel Merkezin adayı olarak kongreye gidecek.

MEHMET KIZILKAYA KİMDİR ?

30.03.1970 yılında Diyarbakır /Bismil ilçesine bağlı tepe köyünde dünyaya geldi. ilk ve orta öğretimini tepe,Bismil ve Diyarbakır'da bitirdi. Üniversite öğretimini Dicle üniversitesi Tarım Alet ve Makinaları Bölümünden mezun oldu. İkinci üniversite olarak Anadolu üniversitesi Kamu yönetimi bölümünde 4. Sınıfta Devam etmektedir. 1992 Yılında ticaret hayatına atıldı. Bismil Sanayi sitesinde oto yedek bayiliği ve özel eğitim sektöründe Gül Kaya Eğitim Basın yay . oto Tic. LTD Şirketi Kurup Yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

1995-2017 Yılları arası Bismil İlçe Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının çalışma ortamına iliştirme dernek başkanlığı görevini yürüttü. 1998-2002 Yılları arasında Bismil Diyarbakır Taşıma Kooperatif başkanlığı yaptı.2006-2010 yılları arası Bismil Ziraat odası Meclis Başkanlığı Görevini Yaptı. 2003 yılından bu yana Bismil şoförler ve otomobilciler federasyonu Bismil Cemiyet Başkan yardımcılığı görevini Yürütmektedir.

2001- 2008 Yılları AK Parti Bismil ilçe Yönetim kurulu Kurucu Üyesi ve Başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 Yılında AK Parti birinci dönem yerel yönetimler siyaset akademisi Kurusunu Başarıyla tamamladı, 2009 yılında Bismil Tepe belediye başkan adayı oldu, 2017 yılında 17. dönem siyaset akademisi ; Büyük Güç Türkiye " Eğitim Programını Başarıyla tamamladı, 2013 yılından beli AK Parti Diyarbakır İl Yönetim kurulu Üyesi Olarak Görev Aldı, il Başkan Yardımcılığı ve Ar-ge Başkanlığı görevini yaptı, 2017 yılında İl SKM Başkan yardımcılığı görevini yaptı, İl yönetim kurulu üyesi ve İl Başkan yardımcılığı İl Tanıtım Medya Başkanlığı Görevini Yürütmektedir. Mehmet KIZILKAYA Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!