Bismil Belediyesi’nden Ödüllü Proje Yarışma Başvuruları Başladı

Bismil Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Bismil’de Sosyal Belediyecilik Nasıl Olmalı” kapsamında ilçede ilk kez düzenlenen Sosyal Belediyecilik Proje Yarışması’nda başvurular başladı.

Bismil Belediyesi’nden Ödüllü Proje Yarışma Başvuruları Başladı
Bismil Belediyesi’nden Ödüllü Proje Yarışma Başvuruları Başladı Admin
Bu içerik 1146 kez okundu.

Son Başvuru Tarihi 1 Mart 2018
Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Ana teması sosyal belediyecilik olarak belirlendiğini proje yarışması , Sosyal ve Kültürel projeler kapsamında genç beyinlerden faydalanmak için ilçede ilk kez proje yarışmasının düzenlendiğini belirtti. “Bismil’de Sosyal Belediyecilik Nasıl Olmalı” adlı projenin İlçemizi sosyal belediyecilik kapsamında daha ileriye götürmeyi, bu konuda farkındalık oluşturmayı, alışkanlık kazandırmayı ve genç beyinli insanların fikirlerinden faydalanmayı hedeflediğini vurgulayan Başkan Gülenç, Sosyal Belediyecilik kategorisinde düzenlenen yarışma sonucunda gençlerimizin ilgisini taşıyan Bilgisayar, Tablet ve Müzik çalar hediyelerini verileceğini açıkladı. Vatandaşlarımızın fikirlerini önemsediğimiz için bu projeyi başlattığını söyleyen Başkan Gülenç, Projeye başvurmak için www.bismil.bel.tr adlı belediye sitemizden başvuru koşullarını dikkate alarak başvuru formunu Bilgisayar ortamında doldurulup elden veya bismilbelediyebasin@gmail.com mail adresi gönderilmesi ile başvurabilirler. Son başvuru tarihi 1 Mart 2018 tarihinde olduğunu belirten Başkan Gülenç” Vatandaşlarımızın fikirlerinden yararlanarak halkımızı belediye yönetimine ortak etmektir” dedi.

 

BAŞVURU KRİTERLERİ

15-35 yaş arasında inisiyatif alan, kendine ve yaşadığı kentine katma değer sunan gençler! Bu ödül sizin için tasarlandı.

Siz de bu kategoride ödül almalıyım ve yaptıklarım daha fazla kişi tarafından duyulmalı diye düşünüyorsanız vakit kaybetmeden www.bismil.bel.tr adresinden başvuru formunuzu doldurup bismilbelediyebasin@gmail.com adresine mail gönderilmesi veya elden Bismil Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teslim edebilirsiniz.

Unutmayın! Son başvuru tarihi: 01 Mart 2018

Ödüller

1.-Dizüstü Bilgisayar

2.-Tablet

3.-MP4 Müzik çalar

 

Proje Konusu: “Bismil’de Sosyal Belediyecilik Nasıl Olmalı”   (İlçenin Sosyal ve Kültürel bakımından daha ileriye taşımak için, Halkın değerlerine uygun projeler yapmak)

Sosyal Belediyecilik Nedir?

 • Yerel yönetime sosyal alanlarda planlama ve düzenleme işlevi yükleyen
 • Yerel halkın sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunan
 • Sosyal sorunların ortaya çıkmasına engel olan ve önleyici tedbirler alarak hemşerilerin mutlu, huzurlu, sosyal refah düzeyi yüksek bir ortamda yaşamasına olanak sağlayan

Başvuru şartları

 • Başvuru yapan kişi veya grup üyelerinin 15 ile 35 yaş arasında olması zorunludur. Aday; bir kişi yada bir grup olabilir.
 • Başvurunun değerlendirilmeye alınabilmesi için başvuru formunu tam ve eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamından doldurulması gerekmektedir. El yazı ile yazılan başvuru formu kabul edilmemektedir.
 • Adaylık başvuruları için bismil.bel.tr adresinde bulunan başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formunu Bismil Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne elden teslim edilmesi ya da bismilbelediyebasin@gmail.com adresine e-posta gönderilecektir. Bunların dışında yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Başvuru formunun geçerli sayılabilmesi için eksiksiz ve bilgisayar ortamında doldurulması gerekir.
 • Başvurular belirtilen konuda yapılmalıdır. Söz konusu konu dışında yapılan başvurular değerlendirme dışında tutulacaktır.
 • Proje Sosyal ve Kültürel bakımından Bismil halkına pozitif katkı sağlanmış olması şartı aranacaktır.

 Jüri Değerlendirme Kriterleri

 • Proje 3 jüri üyesi ile değerlendirilecektir.
 • Her bir jüri üyesi başvuru formunu değerlendirir ve belirlenen kriterler ışığında 100 puan üzerinden puanlama yapar. 3 jürinin toplam puan ortalaması, söz konusu başvuru için nihai puanını belirler.
 • Başvurular arasında puan eşitliği olması durumunda jüri üyelerinden tekrar bir değerlendirme yapmaları ve nihai kararı vermeleri istenir.

 

Başvuru Değerlendirme Kriterleri

Her başvuru belirlenen beş farklı kriter ve jüri kanaati ışığında değerlendirilecektir ve buna göre puanlama yapılacaktır. Kriterler ve azami alınabilir puanlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Başvuru içeriğinin zenginliği – 25 puan
 • Başvurunun yenilikçi yaklaşımı – 30 puan
 • Başvurunun yerel, bölgesel, ulusal ihtiyaçları karşılaması – 20 puan
 • Başvurunun sürdürülebilirliği – 15 puan
 • Jüri üyesi kanaati – 10 puan                                

                                                                                                                                                                                                                  Kaynak: Bismil Belediyesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
BİSMİL'DE SAYILAR İLK DEFA BU KADAR YÜKSELDİ !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!
AK PARTİ BİNASINA SALDIRAN ZANLILAR YAKALANDI !!!